Tarih : 05.10.2019 - 18:54

Bithumb “gelecek nesil borsa” kavramını başlattı

Güney Kore’nin en büyük dijital varlık borsası Bithumb, yeni kurduğu Bithumb Global ile küresel pazara açılmayı hedeflerken ilgi odağını Türkiye’ye çevirdi. Gelecek nesil borsa yaklaşımıyla hazırlanan yeni sistem altyapısı ve Bithumb Global 1.0 ile işlemler artık hem daha kolay hem de daha hızlı olacak.

Bithumb  “gelecek nesil borsa” kavramını başlattı

Kurulduğunda Güney Kore bölgesi odaklı faaliyet gösteren ve kısa sürede buradaki platform kullanıcılarının yüzde 80’ine erişmeyi başaran Bithumb, dünyaya açılmak üzere 2019 yılı başlarında Bithumb Global’i kurdu ve artık dünyanın geri kalanındaki likidite ve pazar potansiyellerini değerlendirecek.

 

Kendi öz sermayesiyle bağımsız bir şirket olarak 2014 yılından bu yana hizmet veren Bithumb, daha sıkı güvenlik sistemleri, kendine özel tescilli teknolojisi ve ileri algoritmalarıyla kripto topluluklarının uzun zamandır beklediği standartları oluşturmaya başladı. Yenilenen web ara yüzü ve uygulama ile daha hızlı emir işleme yazılımı ve yeni altyapı kullanılarak kullanıcılara daha kolay işlem yapma ve genel kullanım deneyimi sunuldu.

 

Güney Kore’deki ilk ve en nüfuzlu dijital para borsa şirketi olan Bithumb’ın bugün 1 milyonu mobil uygulama kullanıcısı olmak üzere 8 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor ve cari kümülatif işlem hacmi 1 trilyon Amerikan Dolarını aşıyor. Kendine has sadık bir kullanıcı topluluğu yaratan Bithumb, tüm Güney Kore işlem hacminin yaklaşık yüzde 59’unu elinde tutarken küresel pazarın da yaklaşık yüzde 15’ine hakim. Dijital varlık işlem piyasasının lideri olan şirketin en yüksek günlük işlem hacmi ise 7 milyar Amerikan Dolarını buldu.

 

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak