Tarih : 14.11.2019 - 13:25

Canınız balık çektiyse, CarrefourSa'ya uğrayın

CarrefourSA yaptığı yatırımlarla balıkçılıkta iddialı hale geldi. Sürdürülebilir balıkçılığın destekçisi CarrefourSA, 12 ay boyunca taze ve kaliteli balık sunuyor ve her mevsim tezgâhlarında 60-70 çeşit taze balık bulunduruyor. Birçok balık standında pişirme hizmeti de vermeye başladı.

Canınız balık çektiyse, CarrefourSa'ya uğrayın

Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, kaliteli ve güvenilir ürünleri en iyi fiyat politikasıyla müşterilerine ulaştırmak adına desteklediği sürdürülebilir balıkçılık faaliyetleri kapsamında ilklere imza atmaya devam ediyor. Bu doğrultuda CarrefourSAGenel Müdür Kutay Kartallıoğlu ve Gıda Kategori Genel Müdür Yardımcısı Ali Nadir Akan, 14 Kasım Perşembe günü CarrefourSA Fulya Hipermarketi’nde düzenlenen basın toplantısıyla balık ve deniz mahsullerine ilişkin yeniliklerini aktardı.

 

 

“Balığın Denizden Çıkmasından Reyonda Satılmasına Kadar Her Süreç Kontrol Altında”

 

Müşterilerinin balık tüketimini artırmak amacıyla bir yandan tedarik zincirinin genişletilmesi, satın alma hacminin artırılması, lojistik sisteminin yenilenmesi ve balık reyonlarının değişimi gibi sektörde fark yaratan birçok yatırımlara imza attıklarını dile getiren CarrefourSAGenel Müdür Kutay Kartallıoğlu, kültür balıkçılığını destekleyerek reyonlarına yılın 12 ayı 60 – 70 çeşit balık getirebildiklerinin altını çizdi.

 

 

“Kültür balıkçılığına verdiğimiz destek ile balık hem 12 ay boyunca bulunabilen bir besin kaynağı haline geliyor hem de ülkemizdeki balık çeşidinin gelecek nesillere miras bırakılabilmesi adına sürdürülebilir balıkçılığa katkı sağlıyor” diyen Kutay Kartallıoğlu, şunları söyledi:

 

 

“Her yıl denizlerimizdeki balık çeşitleri ve avlanılabilen miktar, iklim koşullarına göre değişkenlik gösteriyor. Kimi yıl yüksek verim elde edilirken kimi yıl da avlanan balık oranında düşüş yaşanabiliyor. Bu noktada sürdürülebilir balıkçılığa verdiğimiz destekle reyonlarımıza deniz balıklarının yanı sıra 12 ay boyunca taze, kaliteli ve güvenilir kültür balıkları getiriyoruz. Alım yaptığımız çiftliklerin en önemli özelliği izlenebilirliği ve kalite standartlarına uygunluğu… Herhangi bir CarrefourSA marketinden aldığınız balığın etiketine baktığınızda o balığın hangi tedarikçiden alındığını, hangi bölgeden avlandığını ya da hasat edildiğini öğrenebiliyorsunuz. Bu tedarikçinin ya uluslararası kalite standartlarına sahip olduğunu ya da tarafımızdan denetlendiğini ve analizler yapıldığını bilmelisiniz, çünkü bu noktada çok net bir kontrol mekanizmasına sahibiz. Tedarikçiye yaptığımız yerinde kontrollerin yanı sıra Su Ürünleri Platformumuz ile soğuk zincir ve kalite standartlarını koruyarak boy sınırlarının altında kalmadan, av yasağı dönemlerinde alım yapmadan sürdürülebilir bir geleceği desteklemek amacıyla yılın 12 ayı müşterilerimize en az 60 – 70 çeşit balık sunabiliyoruz.”

 

“Lezzet Arası, Balık Satışlarına Yüzde 30’a Varan Katkı Sağladı”

 

CarrefourSA’nın balık operasyonunda 22’si Su Ürünleri Mühendisi olmak üzere toplam 385 kişinin görev yaptığını belirten Kutay Kartallıoğlu, bu yıl 25 yeni reyon yatırımı gerçekleştirerek balık ve deniz mahsulü sattıkları market sayını 184’e çıkardıklarını söyledi. Kartallıoğlu, şöyle konuştu:

 

 

“Balık, av mevsiminin başlayıp çeşitliliği artmasıyla birlikte satışı artan bir ürün… Balığın bulunabildiği dönemlerde et satışına yakın miktarda balık satışı gerçekleştiriyoruz. Sene sonuna 8 bin ton balık ve deniz mahsulü satışı hedefliyoruz. Balığı yalnızca reyonlarımızdan satmıyoruz, mevcut 12 adet Lezzet Arası restoranımızda da balık, en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Bugün için Lezzet Arası restoranlarımızın bulunduğu marketlerimizdeki balık satışının toplam balık satışımıza yüzde 30’a varan katkı sağladığını dile getirebiliriz.”

 

“Bir İlke Daha İmza Atıyoruz, 1 Ocak’tan İtibaren Kara Midye Satmaya Başlıyoruz”

 

Günümüzde kabuklu deniz mahsullerine olan ilginin arttığını, özellikle de bir sokak lezzeti olan midye talep edildiğini belirten Kutay Kartallıoğlusözlerini şöyle tamamladı:

 

 

Güvenli çiftlik midyelerini reyonlarımızda satışa sunmak için yaklaşık bir yıldır yerinde süreci takip ediyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın izlemesi sonucu onay vermiş olduğu Erdek açıklarındaki midye yetiştiricilik tesislerinden midye almaya başladık. Böylelikle bir ilke daha imza atarak canlı kara midye satışı gerçekleştiren tek gıda perakendecisi olduk. Ürünler çiftlikte hasat edildikten sonra arındırma tesisinde arındırılarak soğuk zinciri bozulmadan paketlenip reyonlarımıza ulaşmaktadır. Bu sayede günümüzde sıkça tüketilen ancak mikrobiyolojik ve kimyasal açıdan riskler barındırabilen midye konusunda müşterilerimize üretimden reyona gelene kadar her süreci kontrol altında olan midyeleri sunuyoruz. Müşterilerimiz dilerlerse balık reyonumuzdan canlı halde midyelerini alabilecek, dilerlerse de Lezzet Arası restoranlarımızda dolma ve tavasını tüketebileceklerdir.

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak