Tarih : 09.10.2018 - 21:15

Hükümet'in enflasyonla mücadele programı halka yayıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'nı bakanlar ve iş dünyası temsilcilerinin katıldığı toplantıyla açıkladı. Programda mücadeleye katılacak firmaların asgari yüzde 10 indirim uygulaması, yıl sonuna kadar elektrik ve doğal gaza zam yapılmaması, bankalar 1 Ağustos'tan geçerli olmak üzere yüksek faizle kullandırılan kredilerin faiz oranlarında yüzde 10 indirim yapması öngörüldü.

Hükümet'in enflasyonla mücadele programı halka yayıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak programı açıklarken şu bilgiyi verdi:

"Tüm firmalarımızdan asgari yüzde 10 indirim yapmaları konusunda karara vardık. Katılanlara teşekkürler ancak katılmayanlara da bir şey diyemem. Gerek TOBB, gerek TÜSİAD tüm kurumlarımız olsun, firmalarla birlikte bu sürecin iletişimi içindeyiz. Topyekün mücadeleye katılanlar belirlenen logo ile asgari yüzde 10 indirim uygulayacaklarını açıkladılar. Sene sonu yapılan indirimlere ek olarak yapılacak bir indirim olacak. Bu mücadeleye omuz verin, sahip çıkın. Bu logo ile dükkanlarımızı, AVM'lerimizi süsleyeceğiz."

Bakan Albayrak'ın açıklamasında sıkı denetim de vardı. Albayrak, "Hal yasası değişikli bu ay sonuna kadar bitirilecek" dedi ve "Erken Uyarı sistemi" ve gıda zinciri ile perakende fiyatlarını izleyecek "Ürün Gözetim Mekanizması" kurulacağını bildirdi. 

 

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak