Tarih : 23.07.2019 - 21:00

Metro Türkiye’den Bozcaada'ya özel lezzetler

Metro Türkiye, müzik, gastronomi söyleşileri, sosyal projeler, atölyeler gibi pek çok etkinliğin düzenlendiği Bozcaada Caz Festivali’nin sponsorları arasında yer aldı. Bu yıl 19 - 21 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen festivalde tadım etkinlikleri yapan ve ikramlarda bulunan Metro Türkiye, özgün lezzetleriyle festival katılımcılarından tam not aldı.

Metro Türkiye’den Bozcaada'ya özel lezzetler

Metro Türkiye, yurt içinden ve yurt dışından başta caz olmak üzere etnik, funk gibi türlerin önde gelen sanatçılarının katılımıyla düzenlenen Bozcaada Caz Festivali’nin sponsorları arasında yer aldı. Müziğin yanı sıra, gastronomi söyleşileri, sosyal projeler, atölyeler gibi çeşitli etkinliklerin yapıldığı festivale katılanlar, Metro Türkiye’nin özgün ikramlarıyla unutulmaz bir lezzet şöleni yaşadı.

 

Etkinliklere özel ikramlar

Metro Türkiye tarafından yapılan ikramlar ve tadım etkinlikleri, Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu Gastronometro’nun şefleri tarafından hazırlandı. Sabah yoga seansına katılan festivalcilere sağlıklı ve hafif atıştırmalıklar sunan şefler, Bozcaadanı’nın meşhur günbatımında ise özgün tariflerden oluşan lezzetler paylaştı. Ayazma Manastırı’ndaki festival alanında da üç gün boyunca, METRO’nun kendi markası olan Rioba’nın soğuk çayları ve Gastronometro’nun anti griddle’da peynir üzerine üzüm suyu havyarlı donuk lolipopları ikram edildi.

 

Metro Türkiye ve Gastronometro tarafından festivalde servis edilen lezzetler arasında; Boğatepe Gravyer ve Gorcola Peynirli Ekşi Maya Kek, Eski Kaşar Peynirli Grisini, Erzincan Tulumu, İsli Çerkez Peyniri, Zeytinyağlı ve Ezine Peynirli Kıtırlar, Kuru Et ve Coğrafi İşaretli Ürünler yer aldı. 

 

Metro Türkiye Hakkında

Metro Türkiye, dünyanın en önemli uluslararası perakende şirketlerinden METRO’nun satış şirketlerinden biridir. Metro Türkiye, profesyonellerin kendileri ve iş yerleri için ihtiyaç duydukları 40 bin çeşit ürünü, fiyat-kalite-performans ilişkisini gözeterek sunmaktadır. METRO, 35 ülkede 760’tan fazla mağazayla hizmet vermektedir. Dünya çapında 150 binden fazla çalışanı olan şirket, tüm dünyada 24 milyon profesyonel müşteriye hizmet vermektedir. METRO’nun lokomotif şirketi olarak kabul edilen Metro Türkiye, ülkemizde 1990’dan bu yana faaliyet göstermektedir. Uygun fiyatlı, taze ve kaliteli on binlerce ürün, 21 şehirde 37 Metro Türkiye mağazasında satışa sunulmaktadır. Tüm Metro mağazalarında “Tarladan Çatala” gıda güvenliği yönetim sisteminin kurulmasını esas alan bir standart olan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartları yüzde 100 uygulanmaktadır.

 

Gastronometro Hakkında

Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu Gastronometro, eğitim, gelişim ve aktivite merkezi olarak Türkiye’de mutfak kültürünün gelişmesine odaklanıyor. 2015 yılından bu yana Türk mutfağı ve değerlerine sahip çıkmak hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Gastronometro’da, menü konsept, operasyonel yönetim, hijyen ve dünya mutfağı gibi farklı konularda eğitmen şefler tarafından eğitimler de veriliyor. Gastronometro ayrıca, Türkiye’nin yerel değerlerini globale taşıyarak, ülkenin potansiyel gelişim alanlarına birçok farklı yönden katkı sağlıyor. Türkiye’deki coğrafi işaretli ürünlerin Michelin yıldızlı şefler tarafından tanınmasından, Türk genç gastronomi profesyoneli adaylarına verilen eğitimlere kadar gerçekleştirildiği her projede, Türk şeflerinin ve sektörün gelişimine katkı sağlamak hedefiyle çalışıyor. Gastronometro sadece sektörü geliştirmiyor, aynı zamanda Türkiye’ye özgü yemek tariflerinin ortaya çıkmasına da destek oluyor.

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak