Tarih : 10.09.2019 - 11:08

Metro Türkiye’den ihtiyaç sahiplerine bir tonluk destek

Metro Türkiye, 5 Eylül Uluslararası Hayırseverlik Günü’nde ihtiyaç sahibi 50 aileye bir tonluk gıda ve gıda dışı ürün dağıtımı gerçekleştirdi. Halihazırda iş birliğinde olduğu Gıda Kurtarma Derneği ile bu özel gün için bir araya gelen Metro Türkiye’nin gönüllü çalışanları, sebze-meyveden bakliyata, kırtasiye malzemelerinden tekstile uzanan ürünlerin paketlenmesinden dağıtımına uzanan tüm süreçlerde aktif rol aldı. 

Metro Türkiye’den ihtiyaç sahiplerine bir tonluk destek

Metro Türkiye, dünyanın dört bir yanındaki kişi, kurum ve kuruluşların yardımlaşma faaliyetlerinde bulunması ve duyarlılık yaratılması amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen 5 Eylül Uluslararası Hayırseverlik Günü’nde ihtiyaç sahiplerine destek oldu. Halihazırda iş birliğini sürdürdüğü Gıda Kurtarma Derneği ile bu özel gün için bir araya gelen Metro Türkiye’nin gönüllü çalışanları, ihtiyaç sahiplerine gıda ve gıda dışı ürün yardımında bulundu.

 

Gıda Kurtarma Derneği’nin Dilovası’ndaki merkezinde Dernek Başkanı Berat İnci tarafından bilgilendirilen gönüllü çalışanlar, ürünlerin temizlenmesi, ayıklanması, paketlenmesi ve etiketlenmesi süreçlerinde aktif rol aldı. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından derneğin gıda bankasından ücretsiz olarak gıda ve gıda dışı ürün alımı yapabilen ihtiyaç sahiplerine yardımcı olundu. Metro Türkiye’nin gönüllü ekibi, 50 aileye meyve - sebze, bakliyat, içecek, konserve, peynir, süt gibi gıda ürünleri ile deterjan, kozmetik, tekstil, kırtasiye, ayakkabı gibi gıda dışı ürünlerden oluşan toplamda bir tonluk dağıtımın gerçekleştirilmesine katkı sağladı.  Çalışanlar, Uluslararası Hayırseverlik Günü’nde böyle anlamlı bir projenin parçası olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

 

Metro Türkiye 2018 yılında 110 ton gıda bağışladı

Yeni nesil bir dijital atık yönetimi platformu olan Fazla Gıda ile iş birliği yapan ve bu platform üzerinden Gıda Kurtarma Derneği ile çalışmalarını sürdüren Metro Türkiye, reyondan çekme süresi gelen ancak son kullanma tarihi geçmediği için hala satılabilir olan ürünleri israf olmaktan kurtarıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Ürünleri uygun sıcaklık ve koşullarda bağış kutularında muhafaza eden Metro Türkiye, daha sonra bu ürünleri Fazla Gıda’nın anlaşmalı olduğu gıda bankalarıyla paylaşıyor. Proje kapsamında 2018 yılında 250 bin öğün yemeğe denk gelen 110 ton gıda, 35 gıda bankası aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

 

Metro Türkiye Hakkında

Metro Türkiye, dünyanın en önemli uluslararası perakende şirketlerinden METRO’nun satış şirketlerinden biridir. Metro Türkiye, profesyonellerin kendileri ve iş yerleri için ihtiyaç duydukları 50 bin çeşit ürünü, fiyat-kalite-performans ilişkisini gözeterek sunmaktadır. METRO, 35 ülkede 760’tan fazla mağazayla hizmet vermektedir. Dünya çapında 150 binden fazla çalışanı olan şirket, tüm dünyada 24 milyon profesyonel müşteriye hizmet vermektedir. METRO’nun lokomotif şirketi olarak kabul edilen Metro Türkiye, ülkemizde 1990’dan bu yana faaliyet göstermektedir. Uygun fiyatlı, taze ve kaliteli on binlerce ürün, 21 şehirde 37 Metro Türkiye mağazasında satışa sunulmaktadır. Tüm Metro mağazalarında “Tarladan Çatala” gıda güvenliği yönetim sisteminin kurulmasını esas alan bir standart olan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartları yüzde 100 uygulanmaktadır.

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak