Tarih : 27.03.2019 - 15:22

Estetik ameliyatı için gidilecek 10 şehir

Son yıllarda aralarında İstanbul’un da bulunduğu dünyanın 10 şehri estetik ameliyatların merkezi haline geldi. Sağlık Turizmi Uzmanı Emre Korkmaz, plastik cerrahi için gidilecek 10 şehir hakkında şu bilgileri verdi.

Estetik ameliyatı için gidilecek 10 şehir

 

 • MİAMİ - ABD
  Miami ABD’nin güney bölgesinde bir plastik cerrahi merkezi haline geldi. 18 yaş üstü her 100 bin kişi için 18 plastik cerrahı var. Dünya çapındaki plastik cerrahlar Cleveland Clinic, The Mount Sinai Medical Center ve University of Miami Hospital’da çalışıyor.
 •  

  NEW YORK - ABD

  NEW YORK - ABD
  New York, Amerikan kültürünün, gelişmenin ve teknolojinin beşiğidir ve plastik cerrahi söz konusu olduğunda geri kalması söz konusu olamaz. Manhattan’da en az 600 plastik cerrah hizmet veriyor ve şehirde dokuz büyük hastane bulunuyor.
 •  

  RIO DE JANEIRO - BREZİLYA

  RIO DE JANEIRO - BREZİLYA

  Brezilya’da yaklaşık 4 bin 500 plastik cerrah 192 milyon kişiye hizmet veriyor. Rio De Jeneiro nispeten düşük maliyetli plastik cerrahiye ulaşmak isteyen medikal turistler için bilinen bir destinasyon haline geldi.

 •  

  LOS ANGELES - ABD

  LOS ANGELES - ABD
  Los Angeles, insanların görünümünü güzelleştirme konusunda oldukça meşhur. Her ne kadar plastik cerrahi burada pahalı olsa da istedikleri görünümü kazanmaları için en şöhretli isimlere hizmet veriyor.
 •  

  SEUL - GÜNEY KORE

  SEUL - GÜNEY KORE

  Güney Kore, yaşları 19-49 arasında değişen ve Kore nüfusunun yüzde 20’sini oluşturan en az bir kez estetik ameliyat olmuş kadınlarla kozmetik cerrahi için en geniş pazarlardan birine sahip. Başkent Seul, teknolojik gelişimin yanı sıra plastik cerrahi merkezleri ile de listenin en üstünde yer alıyor.

 •  

  İSTANBUL - TÜRKİYE

  İSTANBUL - TÜRKİYE

  Türkiye'nin en büyük şehri İstanbul, düşük tedavi maliyeti, nefis plajları ve kaliteli sağlık bakım hizmetleri ile plastik cerrahi turizmi için çok uygun seçenekler sunuyor.

 •  

  BANGKOK - TAYLAND

  BANGKOK - TAYLAND
  Tayland plastik cerrahide tüm dünyada ün kazanmış ve binlerce Amerikalı hastanın düşük fiyatlarla daha iyi hizmet aldığı bir yer haline gelmiştir. Tayland’daki cerrahlar Amerikan ve Avustralya plastik cerrahlar kurulundan sertifikalıdır.
 •  

  SAN JOSE - KOSTA RİKA

  SAN JOSE - KOSTA RİKA
  San Jose’de kozmetik cerrahi, ABD’ye göre daha ucuz. Kosta Rika ABD’ye birkaç saat uzaklıkta olduğu için ABD’den pek çok hasta burayı tercih ediyor. Hospital Clinica Biblica ve Hospital CIMA plastik cerrahi için en tanınmış merkezlerdir.
 •  
  Mumbai’deki plastik cerrahi Hindistan’a medikal turizm ile 1 milyon dolar kazandırıyor. The Academy of Anti - Aging ve Indian Society of Cosmetic Surgery merkezleri yıllardır insanlara plastik cerrahi konusunda en iyi hizmeti sunuyor.

   

  • SİNGAPUR

   Singapur tüm dünyada en iyi tıbbî hizmet sağlayıcıları arasındadır. Singapur’da hastalara en iyi tıbbi kolaylığı sağlamak için istekli pek çok nitelikli ve etkili plastik cerrah bulunuyor.

  •  

   EN İYİ ULUSLAR ARASI MERKEZLER VE TASARRUF ORANLARI

   EN İYİ ULUSLAR ARASI MERKEZLER VE TASARRUF ORANLARI

   ABD ile karşılaştırıldığında tasarruf oranları aşağıdaki gibidir: 

   Brezilya: %20-30

   Costa Rica: % 45-65

   Hindistan: % 65-90

   Malezya: % 65-80

   Meksika % 40-65

   Singapur: % 25-40

   Güney Kore: % 30-45

   Tayvan: % 40-55

   Tayland: % 50-75

   Türkiye: % 50-65

  •  

   FİYAT KARŞILAŞTIRMASI

   FİYAT KARŞILAŞTIRMASI

   Yüz gerdirme: 

   ABD - 11,500$ 

   Tayland - 3,700$ 

   Kosta Rika - 4,900$ 

   Singapur - 7,850$

   Burun estetiği: 

   ABD - 4,800$ 

   Tayland - 1,600$ 

   Kosta Rika - 2,600$ 

   Singapur - 3,500$

  Yorum Ekle

  Ad soyad

  Ceynak