Tarih : 13.01.2019 - 12:14

Göğüs estetiğinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Göğüs estetiği ile daha orantılı bir vücuda kavuşan kadınlar; kendilerine olan güvenlerinin arttığını, sosyal yaşantılarının daha iyi olduğunu, partnerleriyle daha mutlu olduklarını ve istedikleri kıyafetleri giymenin keyfine vararak daha konforlu bir yaşama kavuştuklarını ifade ediyorlar.

Göğüs estetiğinde dikkat edilmesi gereken hususlar

 

Estethica Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Doç. Dr. Yalçın Bayram göğüs ve meme estetiği ameliyatları, operasyon süreci, uygulamanın öncesi ve sonrasını anlattı. Yalçın Bayram'ın dikkat çektiği hususlar şöyleydi:

Kadınlar arasında sıklıkla tercih edilen göğüs estetiği, estethica’da iz bırakmayan, yenilikçi vemodern tekniklerle her yaşa uygulanabiliyor.Kadınlarda çeşitli dönemlerde etkisini gösteren hormonsal değişiklikler, genetik faktörler, kilo alma ya da verme, emzirme süreci gibi faktörler göğüs dokusunun formunu kaybetmesineneden oluyor. Buna bağlı olarak ise göğüslerde büyüme ya da sarkmalar görülüyor. Göğüs estetiği operasyonları ile göğüs dokusundaki istenmeyen değişikliklerin ve form bozukluklarının ortadan kaldırılması, göğüslerin istenen forma kavuşturulması amaçlanıyor. Göğüs dokusunun formunu kaybetmesi bazen göğüs ucunun da genişlemesine sebep olabiliyor. Bu durumda operasyon esnasında göğüs ucu boyutları da küçültülüyor. Göğüs estetiği operasyonlarında birden çok işlem aynı anda uygulanabiliyor.

Göğüs ucu düşüklüğü, göğüs küçüklüğü ve büyüklüğü, iki göğsün birbirinden uzak oluşu, sarkıklık, göğüsiçi boşlukları, büyütme, toparlama ve göğüs dikleştirme gibi operasyonlar tek bir müdahaleile sonuca ulaşabiliyor. 

Göğüs büyütme operasyonu cerrahi bir işlemdir ve ortalama 1,5-2 saat sürmektedir. Operasyon genel anestezi altında yapılır. Operasyondan çıkan kişi, 24 ila 48 saat arasındahastanede gözlem altında tutulur. Göğüs operasyonunun ardından istenilen estetikgörünüme kavuşmak için 1 ay boyunca özel sutyen kullanılır ve doktor tarafından bu konuyla ilgili gerekli bilgilendirme yapılır. Göğüs büyütme operasyonunda en çok merak edilen konular ise hamilelik ve emzirmesürecidir; kişinin operasyondan sonra hamile kalmasında herhangi bir sakınca yoktur. Doğumyapıldıysa, emzirme süreci tamamlandıktan 6 ay sonra operasyon yapılabilmektedir. Silikon protezler süt bezlerinin altına yerleştirildiği için emzirme döneminde anneler hiçbir problem yaşamazlar. Operasyon sonrası göğüsler, ödem nedeniyle daha büyük görünecektir. İyileşme dönemininilk 7 ila 10 günü kesinlikle göğüs dokusunu etkileyecek, zorlayacak pozisyonlardankaçınılmalıdır. Göğüslerin ideal şeklini almasında düzenli olarak masaj yapmak oldukça önemlidir. Dikişler, özel estetik malzemelerden üretilmiş olup kendiliğinden eriyen şekildedir ve alınması gerekmez. Silikonlar, göğsün her hareketine göre şekil alan, deforme olmayan akıllı silikonlardır. İdeal görünüme 90 gün içerisinde ulaşılmaktadır.


 

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak