Tarih : 14.01.2020 - 11:21

Marmara ve Ege'ye sağanak geliyor

Hava durumu için Meteoroloji'den aktarılan son dakika haberine göre Antalya ve Muğla'da bugün bölgesel yağışlar beklenirken, Akdeniz ve Ege Bölgesi'nde gece saatlerinden itibaren bulutlanma artacak. Bulutlu hava ise bölgeye yarın sağanak bırakacak. Yurdun kuzeybatısında görülecek bulutlanma İstanbul'a perşembe ve cuma günü, hafta sonu dahil olmak üzere, yağış bırakacak. Peki bugün hava nasıl olacak? Yarın hava nasıl olacak? İşte ayrıntılar...

Marmara ve Ege'ye sağanak geliyor

Meteoroloji'den aktarılan bilgiye göre yurtta Batı Akdeniz ile Güney Ege kıyılarının parçalı ve çok bulutlu, Antalya çevreleri ile Muğla'nın güney kesimlerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin ve az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte, yer yer pus ve sis bekleniyor.

Bugün Akdeniz ve Ege Bölgesi'nde bulutlu bir hava hakim olurken yer yer çisenti şeklinde yağış etkili olabilir. Yarın bugün etkili olan bulutlu hava etkisini artıracak ve güneyli rüzgarların etkisi ile sağanak yağış görülecek. Sağanak yağışla birlikte rüzgarların şiddetini artırması bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞINDA ARTIŞ

 

Hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle güney yönlerden, Marmara ile Güneydoğu kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvete eseceği tahmin ediliyor.

 

İSTANBUL HAVA DURUMU

 

Marmara Bölgesi'nde bugün sıcaklıkların 2-3 derece artması bekleniyor. Sis hadisesinin etkili olduğu bölgede bugün yağış görülmeyecek. 

Marmara Bölgesi'nde görülen sis İstanbul Boğazı'nı da etkisi altına alacak. Sıcaklıkların İstanbul'da 11-12 derece civarında olması bekleniyor. 

 

MARMARA BÖLGESİ'NE YENİ YAĞIŞ DALGASI

 

Marmara Bölgesi'nde yarın akşamdan itibaren bulutlanma artacak ve bulutlanmanın etkili ile bölgenin güneyinde yarından itibaren yağış etkili olacak.

Yağışlar bölge genelinde cuma, cumartesi ve pazar günü etkili olacak. 

Pazar günü ise sıcaklıklarda 2-3 derecelik bir düşüş bekleniyor.

 

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 7

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 10

Bursa: Parçalı ve az bulutlu 11

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 13

Adana: Az bulutlu 17

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 17

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 12

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 11

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 0

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 11

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak