Tarih : 17.06.2019 - 15:06

Ne terimiz kuruyor, ne de astığımız çamaşır!

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika uyarısı yapıldı. Yapılan uyarıda yurdun birçok bölgesinde gün boyunca sağanak yağışın etkili olması beklendiği bilgisi paylaşıldı. Sırtınızdaki ter yapış yapış kalıyor. Astığınız çamaşır kurumuyor, temizlik yaptığınız yer ıslak kalıyor.

Ne terimiz kuruyor, ne de astığımız çamaşır!
Hava durumu raporu yayınlandı. 17 Haziran için Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan rapora göre yurdun birçok bölgesinde gün içerisinde sağanak yağışlı havanın etkili olması bekleniyor. Hava durumu ile ilgili ise en çok merak edilenler arsında “Bugün yağmur yağacak mı?” sorusunun cevabı yer alıyor. Peki, İstanbul hava durumu nasıl olacak? İşte detaylar…
 
HAVA DURUMU – 17 HAZİRAN
 
 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Balıkesir, Zonguldak, Bartın ve Ordu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı ile Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Giresun, Bilecik ve Bolu çevreleri, Sakarya'nın güney ilçeleri, Adana, Mersin ve Osmaniye'nin kuzey kesimleri, Bursa ve Balıkesir'in doğu ilçeleri, Karabük'ün güney kesimleri, Çorum'un batı ilçeleri ile Ordu, Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarıyla ilgili ise önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
 
SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI
 
Yağışların; İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı ile Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Giresun, Bilecik ve Bolu çevreleri, Sakarya'nın güney ilçeleri, Adana, Mersin ve Osmaniye'nin kuzey kesimleri, Bursa ve Balıkesir'in doğu ilçeleri, Karabük'ün güney kesimleri, Çorum'un batı ilçeleri ile Ordu, Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ( Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak