Tarih : 14.08.2019 - 14:03

Tarsus öğretmen ve öğrencilerinin başarısı

Tarsus – Emine Boro Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, Voluntary Tourism Delegates eTwinning projesine katıldı ve Tarsus’un tanınmasında önemli rol oynayan  elektronik turist rehberi oluşturdu.

Tarsus öğretmen ve öğrencilerinin başarısı

Tarsus - Emine Boro Ortaokulu, bir uluslararası turizm projesine katıldı. Bu, Voluntary Tourism Delegates adlı eTwinning projesi, bir elektronik turist rehberiydi. 9 ülkeden 19 öğretmenin işbirliği ile hazırlandı. 46 sayfadan oluşan bu rehberde Emine Boro Ortaokulu İngilizce Öretmeni Nazan Doğan, Tarsus'un tarihten günümüze kadar ayakta kalan Kleopatra Kapısı'nın kısa hikâyesini, elektronik turist rehberi kitabında İngilizce olarak yazdı. Görsel ise öğrenciler tarafından resmedildi.

Süresiz olarak yayında kalacak olan rehberde, farklı ülkelerin farklı şehirlerine ait tarihi, sosyal, kültürel içeriklerin yanı sıra yöresel değerler ve geleneksel mutfaklara da yer verildi. Bu proje sayesinde öğretmen, öğrenci ve diğer katılımcılar ülkelerinin tarik ve kültür zenginliklerini tanıma ve tanıtma imkânı buldu. Ortaya kalıcı bir eser çıktı.  

Voluntary Tourism Delegates eTwinning projesi, Tarsus’un tanınmasında önemli rol oynadı. Büyük ilgi gören bu uluslararası elektronik turist rehberine aşağıdaki linkten ulaşılabiliyor:

https://www.storyjumper.com/book/index/69642275/TOURIST-GUIDE-BOOKCOLLABORATIVE-E-BOOK

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak