Tarih : 28.08.2017 - 18:47

Tektaşlar pasaportuyla satılıyor

Pırlantayı Türkiye’de ulaşılabilir kılan Atasay’ın tüm mağazalarında ve satış noktalarında 0,10 karat ve üzeri tektaş pırlanta ürünlerinin tümünde HRD sertifikası sunuluyor. Sadece Atasay’da uygulanan bir yöntemle pırlantaya mikro lazerle bir kimlik numarası işleniyor ve bu kimlik numarası ile o pırlanta dünya çapındaki veri tabanında izleniyor. Bir anlamda işletilen bu numaralar pırlantanın pasaportu haline gelmiş oluyor. Kopyalanmasını imkânsız bu sertifika ile Atasay’dan alınan tektaş pırlanta ürünler dünyanın her yerinde geçerlilik kazanıyor. 

Tektaşlar pasaportuyla satılıyor

Mücevherat pazarında dünya normlarında hizmet veren global bir oyuncu olma hedefiyle çalışmalarına devam eden Atasay Mücevherat, tüm mağazalarında 0.10 karat ve üzeri tektaş pırlanta ürünlerinin tümünde dünyanın her yerinde geçerli, uluslararası kabul gören pırlanta sertifikalarından HRD sertifikasını sunarak, kadınların dünya standartlarında, güvenli ve kaliteli tektaş sahibi olmalarına olanak sağlıyor.

 

Atasay’da pırlanta tektaşların pasaportu var

 

Pırlanta sertifikasyonunda dünyanın en önde gelen iki kuruluşundan biri olan HRD (Elmas Yüksek Konseyi) işbirliği ile 0.10 karat ve üzeri tüm tektaş pırlanta ürünlerinde HRD sertifikası sunuyor. Gerçekliği ve kalitesi laboratuvar ortamında derecelendirilebilen pırlanta taşlar için verilebilen HRD sertifikası, değerli taşlar piyasasında uluslararası anlamda bir güvenilirlik ve kalite garantisi olarak tanınıyor. Pırlantaya uluslararası standart getiren HRD sertifikası ile dünyada sadece Türkiye’de uygulanmaya başlanan bir yöntemle pırlantaya mikro lazerle bir kimlik numarası işleniyor ve bu kimlik numarası ile o pırlanta dünya çapındaki veri tabanında izleniyor. Bir anlamda işletilen bu numaralar pırlantanın pasaportu haline gelmiş oluyor ve kopyalanmasını imkânsız bu sertifika ile Atasay’dan alınan tektaş pırlanta ürünler dünyanın her yerinde geçerlilik kazanıyor.  

 

1 gramı bile bulmayan ağırlık farkı binlerce dolar fiyat farkı 

Dünyanın gram başına en pahalı malzemesi olan pırlantada ufak bir ağırlık farkı bile binlerce dolar fiyat farkı yaratabiliyor. Üstelik bu ağırlık farkının hiçbir mağaza ya da fabrika ortamında ölçülebilmesi de mümkün değil. Bu nedenle pırlantaların kalite değerlendirmesinin uzman ve tarafsız kuruluşlarca, birden fazla deneyimli uzmanın ortak kararı ve birçok sofistike cihaz ile yapılması gerekiyor. Bu koşullar dolayısıyla pırlantaların uluslararası derecelendirilmemiş sertifikasız alımı tüketiciler için büyük riskler içeriyor ve tüm dünyada geçerli sertifikalı pırlanta ürünler daha güvenilir olarak görülüyor ve tercih ediliyor.

 

Türkiye’de güvenilir tek taş pırlantanın adresi Atasay

 

Türkiye’de, Kurucusu Atasay Kamer’in getirdiği altına ayar garantisi ile sektöründe oyunun kurallarını yeniden yazan ve kuyumculuk sektörünün uluslararası standartlara kavuşmasına öncülük eden Atasay, gerçekleştirdiği kampanyalarla pırlantayı herkesin alabileceği bir ürün haline getirirken HRD sertifikası ile bunu bir adım daha ileri taşıyarak pırlantada da dünya normlarını Türkiye’ye taşıdı. Türkiye’de bazı firmalar sadece belirli ürünlerinde uluslararası sertifikalı pırlanta sunarken Atasay yaptığı uzun soluklu çalışma ile bugün tüm mağazalarında, 0.10 karat ve üzeri tüm tektaş pırlanta ürünlerinde HRD sertifikası sunarak dünya normlarında tüketici odaklı çabalarının yeni nesil bir örneğini daha sunuyor. Atasay’ın getirdiği bu yenilikçi anlayışın uzun vadede Türkiye’de pırlanta sektörünün gelişimi ve standardizasyonuna da önemli bir katkı sağlaması bekleniyor.

 

 

Tüm pırlanta ürünlerin sertifikası dijital ortamda

 

Sürdürülebilir gelecek hedefine gönülden inanan, tüm uygulamalarını da bu anlayışla hayata geçiren Atasay, pırlantaya uluslararası standartlar getiren HRD sertifikasını tüm pırlanta ürünlerinde dijital ortama da taşımış bulunuyor. Bu uygulama ile Atasay’dan tektaş pırlanta ürün alan tüketicilerin e-maillerine ve Atasay’ın internet sitesine ilgili ürünün dijital HRD sertifikası anında gönderiliyor. Böylece Atasay müşterileri aldıkları ürünün dijital sertifika kodunu girerek internet sitesi üzerinde ürün ile ilgili tüm işlemleri online olarak saklayabiliyorlar.

 

Güvenilir ürün ve dünya standartlarında pırlanta piyasası

Atasay’ın 0.10 karat ve üzeri tüm tektaş pırlanta ürünlerinde HRD sertifikası sunmaya başlaması ile birlikte kadınlar pırlantaya uluslararası standartlarda, güvenilir bir şekilde ulaşırken yapılan bilinçlendirme çalışmaları ve sertifikalı pırlantanın yaygınlaşması ile pırlanta sektörü de uzun dönemde dünya standartlarında hizmet vermeye başlayacak. Türkiye, pırlantanın güvenle alındığı, dünya standartlarında ürün sunan bir ülke haline gelmiş olacak.

 

 

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak