Tarih : 29.09.2018 - 12:36

İstanbul Tasarım Bienali Dünyaca ünlü seyahat dergisinde bir numara

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından VitrA sponsorluğunda ücretsiz olarak gerçekleştirilen 4. İstanbul Tasarım Bienali, Condé Nast Traveller’ın gezi tavsiyeleri arasında.

İstanbul Tasarım Bienali Dünyaca ünlü seyahat dergisinde bir numara

İstanbul ve 4. İstanbul Tasarım Bienali, dünyaca ünlü İngiliz seyahat ve yaşam dergisi Condé Nast Traveller tarafından hazırlanan Eylül ayı seyahat önerilerinde birinci sırada gösterildi.

Sakin geçen ve iyimserliğin arttığı bir dönemin ardından İstanbul’un yeniden canlandığına dikkat çekilen 28 Eylül tarihli haberde, iki kıtanın eşiğinde yer alan “muhteşem ve çok katmanlı” şehrin şimdi geri dönüşün eşiğinde olduğu ifade edildi.

Şehrin artan cazibesinde 22 Eylül’de açılan ve 4 Kasım’a kadar devam edecek 4. İstanbul Tasarım Bienali’nin de rolü olduğu belirtilen haberde bienale ilişkin, “Bu yıl Okullar Okulu adını taşıyan sergi; araştırmaya, eleştirel ve radikal düşünmeye, tasarım düşüncesinin normlarını yeniden yorumlamaya odaklanıyor. Dünya çapında 200’den fazla disiplinlerarası katılımcının işlerini bünyesinde barındıran bienal sergisi, altı mekâna yayılacak: Akbank Sanat, Yapı Kredi Kültür Sanat, Pera Müzesi, Arter, SALT Galata ve Studio-X Istanbul” ifadelerine yer verildi.

Condé Nast Travellerhaberine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

https://www.cntraveller.com/gallery/travel-ideas-for-now

İngiltere’nin saygın günlük gazetelerinden Independent da daha önce Avrupa’nın en revaçta şehirlerinin en özgün semtleri arasında Beyoğlu’nu saymış ve İstanbul Tasarım Bienali’nin rolüne dikkat çekmişti.

Independent 3 Eylül tarihli yazısında, Beyoğlu’nun Eylül ayında 4. İstanbul Tasarım Bienali’nin de etkisiyle şehrin sanat ve tasarım merkezi haline geldiğini duyurmuştu. Bienale Beyoğlu’nun altı kültür kurumunun ev sahipliği yapacağının açıklandığı yazıda, İstanbul Tasarım Bienali Direktörü Deniz Ova’nın Beyoğlu önerilerine de yer verilmişti.

 

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak