Tarih : 18.03.2019 - 23:10

Kanyon'dan çocuklara "Baskı Resim Atölyesi"

Çocuklara yönelik eğitici, öğretici ve yaratıcılığı teşvik eden etkinlikleriyle her zaman adından söz ettiren Kanyon, 9 – 23 ve 30 Mart Cumartesi günleri, çocukları İstanbul Modern ortaklığında gerçekleşecek atölyelere davet ediyor. Türkiye’nin ilk çağdaş ve modern sanat müzesi İstanbul Modern ile hayata geçirilecek Baskı Resim Atölyesi’ne katılan çocuklar, bu keyifli deneyim ile yaratıcılıklarını geliştirecek.

Kanyon'dan çocuklara "Baskı Resim Atölyesi"

Kanyon, Mart ayı boyunca Istanbul Modern ortaklığı ile gerçekleştireceği atölyelerde çocukları farklı baskı malzemeleriyle tanıştırarak hayal dünyalarını kağıda dökebilecekleri resim atölyelerini hayata geçiriyor.

Kanyon P1 Lounge alanında gerçekleşecek olan atölyelerde çocuklar, farklı baskı malzemeleriyle tanışarak, onlara özel hazırlanan baskı kalıplarının boyanmasını ve kendi resim çalışmalarını oluşturma deneyimini tadacak. Kalıpları kullanıp imgeleri bir araya getirerek, özgün kompozisyonlar yaratacak ve ardından yapacakları çizimler ve tasarımlarla yeni kalıplar üretip, kendi eserlerini oluşturma fırsatı bulacaklar.

9 – 23 ve 30 Mart tarihlerinde 13.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan, el becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirme fırsatı bulacakları, mutlu bir gün geçirecekleri İstanbul Modern Baskı Resim Atölyesi’ni kaçırmayın.

Etkinlik 6 – 10 yaş aralığında olan çocuklar için uygundur.

Program ücretsizdir.

 

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak