Tarih : 07.01.2018 - 12:49

Usta oyuncuya veda

Türk Sineması'nın unutulmayacak ismi Münir Özkul, Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde düzenlenen törenle anıldı, Teşviki'ye Camiinde kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Usta oyuncuya veda

Geçtiğimiz günlerde 93 yaşında hayata veda eden Türk sinemasının duayen isimlerinden Münir Özkul için Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde tören düzenleniyor. Törene Münir Özkul'un ailesi, sanatçı dostları ve sevenleri katılıyor.

 

Münir Özkul'a veda

Buradaki törenin ardından ise Özkul Teşvikiye Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

Münir Özkul'a veda

Uzun yıllardır KOAH ve DEMANS hastalığı ile mücadele eden Özkul'un cenazesi Bakırköy Mezarlığı'nda bulunan aile kabristanına defnedilecek.

Münir Özkul'a veda

 

Münir Özkul kimdir?

Münir Özkul'a veda


"HEP YANIMDA OLMASINI İSTİYORDUM AMA..."

200’den fazla filmde rol alan usta sanatçı için düzenlenen törene çok sayıda sanatçı, aile yakını ve sevenleri katıldı. Tören öncesi konuşan Münir Özkul’un eşi Umman Özkul gözyaşlarını tutamadı. Özkul, “Çok üzgünüm, hep yanımda olmasını istiyordum ama. Tesellim, çok sıkıntıları vardı, o sıkıntılardan kurtulduğu için.” dedi.

Münir Özkul'a veda

"UMMAN HANIM HEPİMİZİN ŞANSIYDI"

Münir Özkul’un eski eşi Suna Selen de törene katılarak Umman Özkul’a destek oldu. Suna Selen, “Türk Tiyatrosu için çok önemli bir isimdi. Çok değerli bir sanatçımızdı. Şunu da söyleyeyim böyle bir melekle beraber olduğu için şanslıydı. Aslında Umman Hanım hepimizin şansıydı. Hepimiz biliyoruz ne kadar yaşamını uzattığını, iyi baktığını” ifadelerini kullandı.

 

Münir Özkul'a veda

 

 

"Biz alaylı olarak geldik sinemaya ve onların yanında çok şeyler öğrendik”
Hababam Sınıfı filminde "Bacaksız" lakaplı öğrenciyi oynayan Tuncay Akça, Özkul’un üzerinde çok emeği olduğunu belirterek, ”Böyle bir yerde duygu olmaz. Hepimizin başı sağ olsun. Sinemanın ve tiyatronun başı sağ olsun. Benim sinemaya gelmemde temeli olan bir insan. Bizi buraya getiren bir insan, hocamızdı. Biz alaylı olarak geldik sinemaya ve onların yanında çok şeyler öğrendik.” diye konuştu.

 

Münir Özkul'a veda

 

 

"BÜTÜN TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLMUŞ BİR İNSAN”

Münir Özkul ile birlikte çok sayıda filmde rol alan ve "Hayta İsmail" olarak akıllara kazınan Ahmet Arıman ise, "Sözün bittiği yer derler ya şuan öyleyiz. Fakat geçmişe bakmak lazım. Türk sinemasına can veren bir oyuncu. Sadece bizim Mahmut Hocamız değil. Yıllar önce çektiği filmlerle de adını duyurmuş. Onun oğlu olduk kaç defa filmlerde. Bütün Türkiye'ye örnek olmuş bir insan." şeklinde konuştu.

 

Münir Özkul'a veda

 

Münir Özkul'a veda

 

Münir Özkul'a veda

 

 

 

Münir Özkul'a veda

 

 

Münir Özkul'a veda

 

 

 

Münir Özkul'a veda

 

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak