Tarih : 25.01.2019 - 20:25

Basura kesin çözüm

Lokal anestezi ya da hafif sedasyon (uyutularak) ile saç telinden biraz kalın lazer teliyle basur şişliklerine girilerek içerisindeki genişlemiş toplardamarlar üç dakika gibi kısa sürede büzüştürülerek tedavi ediliyor

Basura kesin çözüm

Lazerle Basur Tedavisi Nedir?

.
Lazerle basur tedavisinin en önemli avantajı ağrısız ve kanamasız olmasıdır. Çok kısa sürede uygulanan bu yöntem ile hasta aynı gün günlük yaşantısına geri dönebiliyor. Hasta operasyon sonrası ilaç veya pansumana gerek duymuyor.
Lazer uygulanan şişliklerdeki damarlar kökünden büzüştürüldüğü için hastalığın tekrarlama şansı oldukça azdır.
Türkiye’de henüz yaygın olamayan lazerle tedavi yönteminde, gerek kullanılan teknoloji gerekse alandaki uzmanlıkları ile Op. Dr. Selahattın Yitgin ve ekibi ön plana çıkıyor.

 

Lazerle Basur Tedavisi Hangi Aşamalarda Uygulanabilir?

 

Lazerle tedavi yöntemi çoğu basur hastasına uygulanabiliyor. Fakat ileri derece dediğimiz 4. derece basurda, yöntem tek başına yeterli gelmiyor ve ek işlemler yapmak gerekiyor.

 

Lazerle Basur Tedavi Süreci

 

Lazerle tedavi yönteminde hastanın, acısız bir hayat için 5 dakikasını ayırması yeterli oluyor. Muayeneye aç karnına gelen hasta ile görüşülüyor. Hasta tedavi için uygunsa anında işlem gerçekleştiriliyor. Operasyon sonrası, reçete yazılmıyor, pansumana gerek duyulmuyor. Hastaya beslenme süreci ile ilgili tavsiyelerde bulunuluyor ve taburcu ediliyor. Hasta işlemin ardından 30 dakika sonra normal hayatına dönebiliyor. Operasyon sonrası ağrı ya da acı hissedilmiyor. Bazen çok hafif geçici acı ve sızlama yaşanabiliyor. Tedaviden sonra şişliklerde birkaç gün ödem olabiliyor.

 

Hemoroid (Basur) Nedir?

 

Basur, anal kanalın (makatın) iç duvarını örten tabakanın altında oluşan, etrafındaki bağ dokusuyla birlikte genişlemiş toplardamarlara verilen isimdir. Dışarı sarkmış bu damar yumakları kırmızı-mor renktedir. Damarların tahrip olup delinmesi sonucunda sık sık kanama yaşanır. Dünyada ve Türkiye’de oldukça sık karşılaşılan basur her 10 kişiden 8’inde görülmektedir.

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak