Tarih : 12.04.2019 - 11:14

Çocuklara dişçi koltuğunu sevdiren etkinlikler CNR EXPO’da

Alanında dünyanın en büyük üç fuarından biri olan İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı'nın (IDEX İstanbul) 16'ncısı CNR EXPO Yeşilköy’de açıldı.

Çocuklara dişçi koltuğunu sevdiren etkinlikler CNR EXPO’da

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ile Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (DİŞSİAD) işbirliği ile düzenlenen IDEX İstanbul'da çocuklara yönelik birbirinden renkli ve eğitici etkinlikler yoğun ilgi görüyor. Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Dinamik Diş Hekimleri Derneği iş birliğinde hayata geçirilen ‘’Dişlerimizi Seviyoruz Diş Hekimine Gidiyoruz’’ projesi kapsamında 1. ve 2. sınıf öğrencilerine yönelik uygulamalı diş eğitimleri fuar alanında sürüyor. Öğrencilerde ağız ve diş sağlığı konusunda farkındalık yaratmak ve diş hekimi korkusunu küçük yaşta yenmek için düzenlenen eğlenceli eğitimlerde çocuklar, diş hekimi ve hasta rollerinde yeni deneyimlere yelken açıyor. Ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlenen öğrenciler, eğitim sonunda hem diş hekimi korkusunu yeniyor hem de diş hekimi olmak istiyor. 

 

Ağız ve Diş Sağlığı konulu yarışmada dereceye giren resimler fuarda sergileniyor

 

 Fuarda ayrıca Dişlerimizi Seviyoruz Diş Hekimine Gidiyoruz’’ projesi kapsamında Anasınıfı, ilkokul 1. ve 2. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlen Ağız ve Diş Sağlığı konulu resim yarışmasının ödül töreni de gerçekleştirildi. Resim yarışmasına katılan yaklaşık 7 bin öğrenci arasından dereceye giren öğrencilere sertifikanın yanı sıra bisiklet, paten, scoter ve çanta gibi hediyeler de verildi. Çocukların yaratıcı zekalarına da katkı sağlayan resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin resimleri, ana fuayedeki sergi alanında ziyaretçilerini bekliyor.

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak