Tarih : 07.03.2018 - 09:34

Kahvaltıyla zihinsel güç artar mı?

Sağlıklı beslenmek demek iyi ve kaliteli yemek yemek anlamına gelmiyor. Yemek yediğini ortam ve o yemekten elde ettiğin enerjiyi kullandığınız alan da önemli. Yediğiniz yemeğin kalitesi kadar yaptığınız işin kalitesi de sağlığınızı etkiliyor.

Kahvaltıyla zihinsel güç artar mı?

Her gün, sağlıkla ilgili ortalama 6 bin 800 makale yayımlanıyor. Bu miktar sizi korkutmasın. Biz sizin için o haberleri tardık ve özünü çıkardık. İşte makalelerden, araştırma enstitülerinden ve dünyanın dört bir yanından derlediğimiz bir sağlık demeti:

 

Biraz yumurta yiyin

 

Kahvaltıda yumurta yemeye bayılanlardan mısınız? Harika. American Journal of Clinical Nutrition’da yayımlanan bir araştırmaya göre, tüketilen yumurta miktarı arttıkça, kişilerin bilişsel fonksiyon testlerindeki performansları da artıyor. Beyniniz için yumurta yiyin.

 

 Kuşları seyredin

 

Pencereden dışarıya bakın. Exeter Üniversitesi bilim insanlarına göre, gözünüze çarpan kuş sayısı ne kadar çoksa, depresyon, anksiyete ve stres de o kadar azalıyor. Doğanın gücünü küçümsemeyin. Benzer etkilere çiçekler, ağaçlar vs de dahil.

 

Harekete geçin

 

Yetişkinlik döneminde yaptığınız egzersizler, ilerleyen yıllarda felce bağlı zararların onarılması konusunda beyninize yardımcı olabiliyor.

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak