Tarih : 21.03.2019 - 13:07

Sağlıkta yeni trend: Titreşim tıbbı

Türkiye'de yeni konuşulmaya başladı ama hızlı yayılıyor. Titreşim Tıbbı yeni bir tanımlama ve yeni bir paradigma fakat binlerce yıllık bir geçmişe sahip. İnsanın fıtratına uygun olduğu iddia ediliyor. "Vücudun akort edilmesi" diye özetlenen bu uygulama ile kişinin fabrika ayarlarına döneceği ileri sürülüyor.

Sağlıkta yeni trend: Titreşim tıbbı

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Balanlı, geleneksel Çin Tıbbı'ndan bölgesel şamanik uygulamalara kadar pek çok yerde ve farklı zaman dilimlerinde uygulandığına dikkat çekti ve şu açıklamayı yaptı:


Esas aldığı temel bilgi şu: “Her şey enerji ile titreşir ve tüm bu enerjiler bir bilgi içerir.”

Fiziksel bedenimiz de bir enerji alanı ile çevrilidir. Bu alan hem bilgi merkezi hem de son derece hassas bir algılama sistemidir.Bizi çevreleyen bu alan, olumlu ya da olumsuz, iç ve dış deneyimlerimiz tarafından ortaya çıkan duygusal titreşimleri de içinde barındırır. Artık bu bilgi, sisteme kayıt olmuş demektir. Bunun etkisi kendini fizik bedende de görünür hale getirir. Yani hayatımız, deneyimlerimiz, yaşadıklarımız, travmalarımız kısaca, “biyografimiz, biyolojimizi belirler”.

 

Akustik terminoloji ile konuşacak olursak, bedenimizden yükselen ses detone yani bozuk değilse sağlığımız yerinde demektir. Eğer fiziksel bedenimizin herhangi bir bölgesinden detone bir ses yükseliyor ise hastalık başlamış demektir. Frekans yoğunluğundaki bir değişiklik, hastalığın özellikleri konusunda da bize birtakım bilgiler verebilir. İşte buradan bilgi alıp yorumlayan tıp paradigmasına “Titreşim Tıbbı” diyoruz. Ve titreşimsel iyileştiriciler sayesinde bedeni akort ediyor, fabrika ayarlarına geri döndürüyoruz. Yani insanlara bütüncül bir şifa sistemi sunuyoruz. 

 

Murat Balanlı, 1964 yılında Malatya’da doğdu. 1988 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra İç Hastalıkları Uzmanlık Eğitimi’ni 1994 yılında Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır. 2012’de Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde Sağlık Kurumları İşletmeciliği alanında Yüksek Lisansı’nı elde etmiştir.xMeslek hayatına 1994 yılında Tokat’taki Niksar Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Kliniği’nde başlayan Dr. Balanlı, 1996-2003 yılları arasında Kayseri İbn-i Sina Tıp Merkezleri’nde Başhekim olarak çalışmıştır. Akabinde yürütmüş olduğu Sosyal Güvenlik Kurumu İzmir Sağlık İşleri Bölge Müdürlüğü’nün yanı sıra, SGK Yönetim Kurulu Üyesi (2009-2012) ve SB Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Hastane Yöneticisi olarak (2012-2015) görev almıştır. Romanya’da Nöroanatomi, Nöroelektrofizyoloji ve Biyofeedback konusunda eğitimini sertifikalandırmasının yanında, Rusya’da da Biyorezonans Tıbbı ve uygulamaları konusunda eğitim almış olup, çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Hâlihazırda, İzmir’de kendi adını taşıyan geleneksel ve holistik tıp yöntemlerini uyguladığı Murat Balanlı Sağlıklı Yaşam Kliniği’nde hastalarını kabul etmektedir. 

 • Hastalık denilen şey, titreşimin bozulmasından başka bir şey değildir.
 • Bedenimizden yükselen ses detone değilse, sağlığımız yerinde demektir!
 • Yeni bir tanımlama ve yeni bir paradigma “Titreşim Tıbbı”
 • Her ne kadar yeni olarak nitelendirsek de binlerce yıllık kadim bir bilgi...
 • “Her şey enerji ile titreşir ve tüm bu enerjiler bir bilgi içerir.” Fiziksel bedenimiz de bir enerji alanı ile çevrilidir, aynı zamanda son derece hassas bir algılama sistemidir. Bizi çevreleyen bu alan, duygusal titreşimleri de içinde barındırır.
 • Hayatımız, deneyimlerimiz, yaşadıklarımız, travmalarımız kısaca, “biyografimiz, biyolojimizi belirler.”
 • Fizik bedenimizin herhangi bir bölgesinden detone bir ses yükseliyor ise hastalık başlamış demektir. Buradan bilgi alıp yorumlayan tıp paradigmasına “Titreşim Tıbbı”
 • Senin frekansın senin melodin.
 • Kendini akort edebilir misin?

  Yorum Ekle

  Ad soyad

  Ceynak