Tarih : 07.03.2018 - 12:12

Yoğurt suyu inanılmaz faydalar sağlıyor

Sağlıklı yaşamın anahtarı olarak kabul edilen yoğurdun suyu da insan sağlığı için inanılmaz faydalar sağlıyor.

Yoğurt suyu inanılmaz faydalar sağlıyor

Kalsiyum deposu ve sağlıklı yaşamın sırrı olan yoğurt kemik sağlığından, kansere, diyabetten cilt sağlığına kadar pek çok konuda şifa saçıyor. Uzmanlar, bu sağlıklı besinin suyunun da ilaç gibi etki gösterdiğini belirtti.

İşte yoğurt suyunun sağlığa yararları...

 

KİLO PROBLEMİ:

Yoğurt suyu içeriğinde kalsiyum, protein ve B vitamini ihtiva eder. Bu sayede de kişide tokluk hissi sağlar ve yağ yakımını hızlandırdığı için de metabolizmayı çalıştırır.

 

KABIZLIK:

Yoğurt suyu ise faydalı bakteriler içerir. Bu sayede bağırsak florası dengelenir ve kabızlık önlenir.

 

TİRİOİD:

Yoğurt suyu kilo vermeyi kolaylaştırdığı için troid belirtilerini hafifletir, yorgunluğu alır ve sinirliliği önler. Özellikle de maden suyu ile yapılmış yoğurt troidi düzenler, tokluk hissi sağlar.

 

DİYABET:

Şeker hastası olanlar ve insülin direnci bulunan kişiler yoğurt suyu tüketebilir. Bu sayede kan şekerinin dengede kalmasına yardımcı olur.

 

KAS SAĞLIĞI:

Spor yapanların mutlaka yoğurt suyu tüketmesi gerekir. Yoğurt suyunun ihtiva ettiği faydalı besin ögeleri kasların beslenmesini sağlayacaktır.

 

CİLT LEKELERİ:

Cilt lekelerini temizlemek için yoğurt suyu oldukça faydalıdır. Cilde yapılan düzenli yoğurt suyu maskesi ile cilt lekelerinin hafiflemesi mümkündür.

 

BÖBREK TAŞLARI:

Yoğurt, sıvı içeriği sayesinde böbrekleri temizler. Bu sayede de taş ya da kum sorunu mevcut ise her gün yoğurt suyu içmek oldukça faydalı olacaktır. Hemen hemen bütün sofralarda yer alan yoğurt hem genel beslenmemizde hem de aynı zamanda kilo vermek en doğru tercihlerden biridir.

.

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak