Tarih : 14.01.2020 - 18:56

“AK Parti, MHP'yi kendi içinde minimize etti” demek ne anlama geliyor?

AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler'in partisinin il başkanlığında MHP ile ilgili kullandığı, "AK Parti, MHP'yi kendi içinde minimize etti" sözleri tepkilere neden oldu. Sosyal medyada paylaşılan videonun ardından AK Parti'li Güler'e MHP'li seçmenden sert tepki geldi.

“AK Parti, MHP'yi kendi içinde minimize etti” demek ne anlama geliyor?

AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler'in partisinin il başkanlığında, Milliyetçi Hareket Partisi ile ilgili söylediği sözler tepkilere neden oldu.

 

AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler'in Cumhur İttifakı kapsamında 31 Mart seçimlerine gidilen MHP hakkındaki açıklamaları gündeme bomba gibi düştü.

 

"AK PARTİ MHP'Yİ KENDİ İÇİNDE MİNİMİZE ETTİ"

 

MHP ile yapılan ittifaka ilişkin eleştirilerin gereksiz olduğunu AK Parti'nin, MHP'yi kendi içinde minimize ettiğini söyleyen Güler, MHP'nin eski MHP'lilikten çıktığını ve AK Parti'nin politikalarını desteklediğini söyledi.

 

"MHP'NİN TÜRKİYE İDDİASI YOK"

 

Sosyal medyada yer alan videoya göre AK Parti Bingöl İl Başkanlığı Binası'nda partililere ve yerel basına hitap eden Güler'in açıklamaları şöyle:

"AK Parti'nin MHP ile imtihanı söz konusu değildir. Zaten AK Parti MHP'yi kendi içinde minimize etmiş. Eski MHP'lilikten de çıktı, o haşin faşizan söylemlerden çıktı. Şu anda AK Parti'nin tüm projelerine destek veren, AK Parti'yi uluslararası arenada savunan, dış politikamızı destekleyen bir parti ve bu partinin Türkiye iddiası yok. İktidar olma şansı var mı MHP'nin? Yok. Cumhurbaşkanı, devlet başkanı seçme şansı var mı? Yok. Peki MHP sana destek veriyor, destek verme deme şansın var mı? O da yok."

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak