Tarih : 30.07.2019 - 20:18

“AKP, BİZİM BİLDİĞİMİZ AKP DEĞİL ARTIK!”

30 Temmuz 2019 Salı Türkiye Gündemi Yorumu: Merkez Bankası politika faizi düştü. Dolar/TL de düştü ve 5,73’lerden 5,57’ye geriledi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin bu sene pozitif büyüyeceğini bildirdi. Merkez Bankası’nın faiz indirim sürecine girdiğini belirten Albayrak, hafta içinde bankaların da kredi faizi indirimine gideceğini ifade etti. CHP ve İYİ Parti ise “talimatla faiz düşmez” yorumunu yaparak; Albayrak’ı inandırıcı bulmadıklarını söylediler.

“AKP, BİZİM BİLDİĞİMİZ AKP DEĞİL ARTIK!”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün Ankara’da ekonomi basını ile bir araya geldi ve ekonomide yaşanan gelişmelerle ilgili detaylı bilgi verdi. Türkiye’nin en kötüyü geride bıraktığına vurgu yapan Albayrak; Türkiye’nin bu sene pozitif büyüme gerçekleştireceğini, 2020 yılının dengeleme yılı olacağını, 2021 ve sonrasının ise ayakları üzerinde durma yılı olacağını bildirdi. Berat Albayrak, Merkez Bankası’nın faiz indirme sürecine girdiğine de işaret edip “Bu hafta kamu bankaları başta olmak üzere bankalarda kredi faizi indirimi göreceğiz” dedi.  CHP ve İYİ Parti ise “talimatla faiz inmez” diyerek; Berat Albayrak’ın yaptığı açıklamaları inandırıcı bulmadıklarını ifade ettiler.  

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Financial Times'a verdiği röportajda "AKP'de genel bir mutsuzluk var” yorumunu yaptı ve şu ifadeyi kullandı:

“AKP adalet, düşünce ve ifade özgürlüğü konusunda öne çıkıyordu ama son 3 yılda benim gördüğüm, hayatımız boyunca desteklediğimiz bu temel değerler görmezden geliniyor!"  Eski Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eski Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni parti kurma çalışması yapanlara yönelik “hain” sözünü değerlendirirken; “Bu tür tehditler bizi korkutmaz. Ak Parti dini bir kurum değil ki, oradan ayrılan hain olsun” ifadesini kullandı. Ahmet Davutoğlu’na yakınlığı ile bilinen Eski Ak Parti Genel Başkan Yardımcılığı ve 4 dönem milletvekilliği yapan Ayhan Sefer Üstün de Türkiye'de uygulanan başkanlık sistemine 'ucube sistem' benzetmesi yaparak ağır eleştirilerde bulundu.

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak