Tarih : 11.08.2019 - 20:50

AK PARTİ’NİN GÜCÜ TEST EDİLİYOR!

Ak Parti, son günlerde ekonomik kriz ve mahalli seçimlerde yaşadığı kayıplar nedeniyle kan kaybetti. Bir zafer kazanıp eski gücüne geri dönmek istiyor. Muhalefet ise Ak Parti’nin zayıf yerinden vurup daha da güçsüz düşmesini istiyor. MHP de dikkatleri “beka” meselesinin üzerine çekip vatandaşın Ak Parti’ye verdiği desteği sürdürmesine yardımcı olmaya çalışıyor.

AK PARTİ’NİN GÜCÜ TEST EDİLİYOR!

11 Ağustos 2019 Pazar Türkiye Gündemi; özetle şöyle:

Türkiye, biri Suriye’de, diğeri Doğu Akdeniz’de olmak üzere iki cephede, iki önemli mücadele veriyor. Suriye’de ülkenin bekası, Doğu Akdeniz’de ise Kıbrıs Türklerinin çıkarları söz konusu… Cumhurbaşkanı Erdoğan “Ağustos ayındaki zaferler halkasına yenilerini ekleyeceğiz” demiş ve vatandaşı bu zaferin Suriye’den mi yoksa Doğu Akdeniz’den mi geleceği yönünde düşünmeye sevk etmişti! Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bugün Suriye’deki gelişmeler hakkında konuştu ve Erdoğan’ın liderliğinde tüm sorunları yönettiklerine vurgu yapıp “Türkiye Fırat’ın doğusuna girecek ve oradaki o teröristleri temizleyecektir” dedi. Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar da kuvvet komutanları ile birlikte Doğu Akdeniz'de Yavuz sondaj gemisine refakat eden TCG Gemlik firkateynine helikopterle inip brifing aldı… Hulusi Akar: “Haklarımızın gasp edilmesine göz yumamayız” ifadesini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise gündemdeki “erken seçim” tartışmasına temas edip dikkatleri bir kere daha üzerine çekti. Devlet Bahçeli, “Türkiye’nin erken seçime ihtiyacı yok” ifadesini kullandı ve şu gerekçeleri ileri sürdü: “Böyle bir seçimi düşünmek terörle mücadeleyi aksatmak demektir, PKK/PYD'ye yeniden cesaret vermek demektir."

İki bakan “her türlü müdahaleye hazırız” derken, Devlet Bahçeli’nin “erken seçim” açıklaması yetmezmiş gibi CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın Fırat’ın doğusuna harekâttan söz etmesine dikkat çekerek; “Hayrola, erken seçim mi var” diye sorması kafaları iyice karıştırdı.

Bütün bu açıklamaları şöyle yorumlamak mümkün: Ak Parti, büyük bir zafer elde edip iktidarını güçlendirmenin yollarını arıyor. Muhalefet ise Ak Parti’nin zayıf noktasından vurup onu iyice güçsüzleştirmeye çalışıyor!..

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak