Tarih : 07.03.2018 - 13:46

Ali Kahyaoğlu: Bu seçim takvimi adil değildir”

Önümüzdeki ay ihracatçı birliklerinin seçimi var. İstanbul İhracatçılar Birliği (İMİB) Başkanı Ali Kahyaoğlu, 1 Mart’ta açıklanan oy kullanacaklar listesinin eksikli olduğunu ileri sürdü ve “Bu şartlarda bu seçim takvimi ile seçim yapılamaz. Açıklanan listelerde adres, telefon ve mail gibi erişim bilgilerinin hiçbirisi yok” dedi ve listelerdeki eksiklerin tamamlanarak; seçim tarihinin yeniden belirlenmesini istedi.

Ali Kahyaoğlu: Bu seçim takvimi adil değildir”

Önümüzdeki Nisan ayı İhracatçı birlikleri için seçim ayıdır. 1 Mart 2017 tarihinde oy kullanacak firma ve şahısların isim listesi yayınlandı. İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) Başkanı Ali Kahyaoğlu, Birlik Genel Sekreterliği tarafından yayınlanan listenin eksili olduğunu bildirdi. Listede ismi açıklanan üyelerin adres, telefon numarası ve mail adresi gibi bilgilerin hiçbirisinin verilemediğine dikkat çeken Ali Kahyaoğlu şöyle dedi: “Bu liste ile gidilen seçim seçim olmaz. Bu seçim takvimi adil değildir. Eksik bilgiler tamamlanmış listenin yeniden yayınlanması ve seçim tarihinin de makul bir süreye çekilmesi gerekmektedir.”

 

Ali Kahyaoğlu’nun konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Listelerde neden iletişim bilgileri olmadığını Tim Başkanı’mıza ve TİM Genel Sekreterimize bizzat sordum. Tim Yönetim Kurulu’nun ocak ayında böyle bir karar aldığını öğrendim. Olacak şey değil bu! Konuyu WhatSapp mesajı olarak Sayın Ekonomi Bakanımıza, Bakan Yardımcımıza aktardım. Bakan Yardımcımız cevaben araştıracaklarını belirtti. Seçimler 1 Nisandan itibaren başlıyor. Hâl böyle olunca 1 Nisan’da genel kurul kararı alan bir birliğe aday olacak kişinin bu tarihten 17 gün öncesine kadar bildirmesi, oy kullanacakların ise en son 15 Mart günü evraklarını vermeleri gerekmektedir.

Yeni aday olacak bir kişi bu şartlarda oy kullanacak firmalara nasıl ulaşacak? Ulaşamadığı delegeye kendini anlatabilmesi mümkün değildir! Projelerini anlatamaz! Fakat yönetimdeki tüm başkanların bu bilgileri aylar öncesinden alma imkânları vardı. Aldılar ve seçim çalışmalarına  başladılar...Tim kime hizmet ediyor bunu bilemiyorum?!. Bu seçim takvimi adil değildir. Tüm listeler iletişim bilgileri, adresler tanımlanarak yeniden yayınlanmalı ve seçimler için çalışılabilecek uygun bir zaman dilimi belirlenerek seçim tarihleri uzatılmalıdır.”

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak