Tarih : 02.08.2019 - 12:28

BAHÇELİ, HDP’DEN GÖREMEDİĞİ DESTEĞİ İYİ PARTİ’DEN İSTİYOR!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti’nin 4. Olağan Genel Kurulu’na 2 gün kala enteresan bir çıkış yapıp İYİ Partililere birleşme teklifi yaptı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise “Ne diyor bu adam” diye sormakla yetindi. Akşener’in mesajına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ismini de etiketlemesi oldukça manidardı.

BAHÇELİ, HDP’DEN GÖREMEDİĞİ DESTEĞİ İYİ PARTİ’DEN İSTİYOR!

1 Ağustos 2019 Perşembe Türkiye Gündemi Yorumu; özetle şöyle:

Söyleyince söyledi oluyorum. Türkiye’de zaten ağır aksak giden bir siyaset vardı; son dönem liderleri içine etti. Bahçeli’nin tavrı ise tüy dikti. İYİ Parti 3-4 Ağustos’ta 4. Olağan Genel Kurulu’nu yapmaya hazırlanıyor. Devlet Bahçeli,  İYİ Partililere yönelik bir mesaj yayınladı ve “bileşme” çağrısı yaptı.!. “Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti’nin Olağanüstü Kurultay’ında MHP’yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır” diyen Bahçeli, “Fiziken orada, fikren aramızda olanları MHP’ye bekliyorum” açıklamasını yaptı. “Madem kurultay yapıyorsunuz, MHP’ye dönme kararı alın” diyor yani.

İYİ Partililerin, bedenleri İYİ Parti’de olsa da kafa ve gönüllerinin MHP fikrini taşıdığına vurgu yapıyor Devlet Bahçeli? Gerçekten öyle mi acaba?

Devlet Bahçeli “MHP fikri” diye bir şey bırakmadı ki, milliyetçiler o MHP fikrinin etrafında toplansın! Üç oy karşılığında sattı o fikri! Abdullah Öcalan’ın avukatları tarafından ziyaret edilmesine müsamaha gösterip sattı! Osman Öcalan’ın TRT Kanalı’nda çıkmasına göz yumup sattı! Abdullah Öcalan’ın HDP’ye gönderdiği mesajı AA’nın yayımlamasına izin verip sattı! Buna rağmen “terörist” dediği HDP’lileri ikna edip beklediği o 3-5 oyu alamadı! Şimdi de “FETÖCÜ” dediği İTİ Parti’lilere çağrı yapıyor; “gelin, MHP çatısı altında birlik olalım!” O çatı yok ki! Bahçeli, kendi eli ve diliyle uçurdu o çatıyı!

Bugüne kadar her siyasi parti gibi milliyetçi ve mukaddesatçı partiler de değişim yaşadı. Erozyona uğradı ama milliyetçi ve mukaddesatçıların bir duruşu vardı ve her şeye rağmen o duruşlarını muhafaza etmişlerdi. Erdoğan’ın Ak Partisi ve Bahçeli’nin MHP’si o duruşu bozdu. 3-5 oy için yapmadıkları atraksiyon kalmadı. Misyon gitti, oy avcılığı geldi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da etiketleyerek; “Ne diyor bu arkadaş” diye sordu. Erdoğan malum iki gün önce Devlet Bahçeli’yi ziyaret etmişti. Akşener, Erdoğan’ı etiketlemekle “ortağınla bunu mu konuştunuz” diye soruyor aslında.

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak