Tarih : 15.08.2019 - 21:13

ERDOĞAN “ZAFER” İSTİYOR AMA ŞARTLAR İZİN VERMİYOR!

Cumhurbaşkanı “zafer” sözü etmiş ve zaferler ayı ağustos ayına bir zafer halkası ekleyeceklerini söylemişti ama ne ekonomi, ne Suriye, ne de Doğu Akdeniz bu fırsatı vermiyor. Hâlbuki Erdoğan’ın şiddetle ihtiyacı var bu zafere!..

ERDOĞAN “ZAFER” İSTİYOR AMA ŞARTLAR İZİN VERMİYOR!

15 Ağustos 2019 Perşembe Türkiye Gündemi Yorumu:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ağustos ayı zaferler halkasına bir yenisini ekleyeceğiz” çıkışı yapmış ve dikkatleri üzerine çekmişti. Vatandaş bir taraftan Erdoğan’ın ortaya koyacağı “büyük zaferi” bekliyor, bir taraftan da “Güvenli Bölge” sürecini izliyor…

Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner, bugün yaptığı açıklamada “Mevcut Ak Parti, ömrünü doldurdu” dedi ve Erdoğan liderliğinde yeni bir Ak Parti’ye ihtiyaç olduğunu açıkladı. Erdoğan’ın seslendirdiği “zafer halkası” yeni Ak Parti olabilir mi acaba? Erdoğan, “zafer” açıklamasını yaptığı gün gözler gözler “Fırat’ın doğusu”na çevrilmişti ama ABD, oradan bir zafer çıkmasına izin verecek gibi görünmüyor! Heyetler gelip gidiyor ama sıfıra sıfır elde var sıfır!

Türkiye ile ABD’nin “Güvenli Bölge” konusunda mutabakat sağladığı açıklanmıştı ama Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, daha bugün “detaylandırılması gereken birçok konu var” dedi ve Trump’ın derinlikle ilgili 20 mil (32 kilometre) sözü olduğunu vurguladı. Çavuşoğlu, ABD'nin oyalama taktiğinin geçerli olmayacağını ifade ederek; YPG/PKK'nın bölgeden çıkarılacağını bildirdi. Çavuşoğlu’nun bir başka açıklaması ise müşterek devriye göreviydi! Türkiye TSK’nın devriye görevi yapmasını istiyordu, Çavuşoğlu’nun bu açıklaması gösteriyor ki, Türk ve ABD askerleri birlikte devriye görevi yapacaklar!..

ABD’nin Avrupa Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Korgeneral Stephen Twitty başkanlığındaki heyet Ankara’ya geldi. Genel Kurmay Başkanlığı’na ziyarette bulundu ve ardından da Şanlıurfa’ya geçti. Her gün bir açıklama yapılıyor ama sonuç yok henüz! Doğu Akdeniz’den de ses yok! Zafer halkası nereden gelecek acaba? Ekonomiden de gelemez! Bugün açıklanan mayıs ayı işsizlik oranı yüzde 12.8! İşsiz sayısı geçen seneki aynı döneme göre 1 milyon 21 bin artarak 4 milyon 157 bin kişi oldu!.. Erdoğan’ın çok acil bir zafere ihtiyacı var ama şartlar bir türlü elvermiyor!..

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak