Tarih : 18.03.2019 - 16:44

Hollanda polisi: Saldırgan Türk kökenli

Hollanda'nın Utrecht kentinde silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 kişi ölürken 6 kişi de yaralandı. Polis olayın terörle bağlantılı olabileceğini duyurdu. Havaya ateş açan kişi aranıyor. Kentte terör alarmı riski en yüksek seviyede. Polis kentte 37 yaşındaki bir Türk'ün şüpheli olduğu duyurusunu yaptı. Başbakan Rutte kabinesini acil toplantıya çağırdı.

Hollanda polisi: Saldırgan Türk kökenli

Hollanda'nın Utrecht kentindeki 24 Ekim Meydanı'nda silahlı saldırı düzenlendi. Tramvayda meydana gelen saldırıda bir kişinin öldüğü altı kişinin ise yaralandığı belirtiliyor.

Hollanda polisi 37 yaşındaki bir Türk için tehlike uyarısı yaptı. Hollanda polisi Ultrecht sakinlerinden Gökmen T. adındaki kişiye yaklaşmamalarını istedi.

 

HOLLANDA POLİSİ: TERÖR SALDIRISI OLABİLİR

Hollanda polisi olayın terör saldırısı olabileceği şüphesi üzerinde duruyor. Saldırgan kırmızı bir arabaya binerek olay yerinden uzaklaştı. Polis saldırganın saklandığı değerlendirilen bir binayı abluka altına aldı. 

Hollanda terörle mücadele polisi kentte birden fazla yerde silah seslerinin yükseldiğini belirtti. 

Ülke basınında çıkan haberlerde, saldırı sırasında olay yerinde bulunan bir kişinin "saldırganın büyük bir silahla etrafa ateş açtığını" iddia ettiği aktarıldı.

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak