Tarih : 16.10.2018 - 18:05

Kanıt var; Cemal Kaşıkçı Konsolosluk'ta öldürüldü

Dünyanın gözü, kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın akıbetinde. Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna gittikten sonra ortadan kaybolmuştu. O gün, bugündür haber alınamayan Cemal Kaşıkçı'nın, gittiği konsoloslukta öldürüldüğü ve 15 parçaya ayrılarak yok edildiği iddia edildi. Tüm bu iddialar sonrası kayıp Suudi Cemal Kaşıkçı için Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda arama başlatılmıştı.

Kanıt var; Cemal Kaşıkçı Konsolosluk'ta öldürüldü

 () haber ajansı, 'kayıp' Suudi gazeteci 'nın Suudi Arabistan konsolosluğunda öldürüldüğüne dair polisin kanıt bulduğunu duyurdu.

AP, haberi, ismini açıklamadığı Türk bir yetkiliye dayandırdı.

CEMAL KAŞIKÇI'NIN SES KAYDI OLDUĞU İDDİA EDİLMİŞTİ

2 Ekim'de Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra ortadan kaybolan ve öldürüldüğü belirtilen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın infaz edildiği anların ses kayıtlarının bulunduğu bilgisine ulaşılmıştı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve aynı zamanda Washington Post gazetesinde yazılar yazan Kaşıkçı, 2 Ekim Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna gittikten sonra ortadan kaybolmuştu.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgide, Kaşıkçı'nın 2 Ekim'de evlilik işlemleri için gittiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğundan bir daha çıkmadığı teyit edilirken, başkonsolosluk binasında aynı saatlerde iki uçakla İstanbul'a gelen, aralarında yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu kişilerin daha sonra geldikleri ülkelere döndüklerinin belirlendiği kaydedilmişti.

 

.

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak