Tarih : 24.08.2017 - 11:42

Koray Aydın'ın istifası partimiz için hayırlı olmuştur

Koray Aydın'ın MHP'den istifa edip Meral Akşener'in kuracağı partiye katılması da sorulan MHP Lideri, ''İstifa tek taraflı bir tercihtir, partimiz açısından da hayırlı olmuştur'' diye konuştu.

Koray Aydın'ın istifası partimiz için hayırlı olmuştur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında konuştu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

''Bahse konu şirret oyun gelip geçiği değil sonuca odaklı yakıp yıkıcı niteliktedir. Türk milletini hedefine alan hain bir kuşatma günden güne sertleşmektedir. Muhatap kaldığımız çok boyutlu gelişmeler huzursuz edici kaygı vericidir. Türkiye maalesef çapsız çorak tartışmalarla boğulmaktadır.
''VAKİT KAYBINA TAHAMMÜL KALMAMIŞTIR''
Birbiri ile bağ ve bağlantısı bulunan zincirleme olaylar peş peşe gündemi işgal etmektedir. Şanlıurfa Siverek ile Diyarbakır'da Atatürk büstlerine yapılan saldırılar. İstanbul Maçka Parkı'nda kıyafet temalı taciz konu başlıklarından sadece bir kısmıdır. Sorumsuzluk ve duyarsızlık katlandıkça yangın adeta bacayı sarmaktadır. Hiç arzu etmesek de istikrarsızlık zemin bulmaktadır. Vakit kaybına tahammül kalmamıştır. Milletin kafası karışık sıkıntıları fazladır. Medya yanlı ihanet canlı ilkesizlik kaslı demokratik kurum ve kurallar paslıdır.
''PKK'YA KARŞI İRAN'LA ORTAK OPERASYON HAZIRLIĞI OLUMLUDUR''
Dağılmamızı istiyorlar fitne hakim olsun fikri ve fiziki dayanışma milli ve manevi dirilme hakim kalsın vatan toz duman içinde boğulsun diyorlar. Türk milleti ile çok vahşi bir hesap görülüyor. ABD yüzlerce TIR silahı PKK/PYD'ye Noel hediyesi verir gibi veriyor. Türkiye'nin etrafı dinamitlenmektedir. Türkiye'nin hassasiyetleri kaşınmaktadır. Türklüğün soluk borusunun kesilmesi hususunda ittifak kurulmuştur. Suriye'nin İdlib şehrine operasyon yapılmasıyla ilgili planlar Türkiye'nin iyice köşeye sıkıştırılması emelidir. İran Genelkurmay Başkanı'nın temasları ardından Rusya Genelkurmay Başkanı ziyareti dün de ABD Savunma Bakanı'nın gelişi anlamlıdır. PKK'ya karşı İran'la ortak operasyon hazırlığı bize göre olumludur. Tahran yönetiminin Barzani'nin korsan referanduman itirazı ayrıca kayda değerdir. 
''TÜRKİYE İÇİN GEREKİRSE SAVAŞ SEBEBİ SAYILMALI''
Barzani'nin, Türkmen kentlerini kapsamına alan referandum hazırlığının sonuna kadar karşısında yer alınmalıdır. Bilinmelidir ki muhtemel bu referandum, Kürdistan provasıdır. Bu referandum Türkmenlerin, Türkiye'nin tamamen aleyhinedir. Bu referandum Türkiye için gerekirse savaş sebebi sayılmalıdır.
''NAMLU TUTAN ELLERİ ÖVENLER YİNE AYNI ELLERCE HEDEF ALINDI''
Terörizm yalnızca Türkiye'nin sorunu değildir. Artık sınırları aşan örgütlerin varlığı herkesin malumudur. Namlu tutan elleri övenler yine aynı ellerce hedef alınmışlardır.
''VANDAL VE KANDAN NEMALANAN ALÇAK GÜÇLER''
Teröriste silah satanların yanlıştan dönmeleri acil bir ihtiyaçtır. Terörizm destek almadan var olmayacaktır. Terör örgütleri şiddet saçmadan yaşayamayacaktır. Bu örgütleri vahşi rekabete sokan vandal ve kandan nemalanan alçak güçler dökülen kanlardan birinci derecede sorumludur.
''EMDİKLERİ SÜT BURUNLARINDAN FİTİL FİTİL GETİRİLMELİDİR''
Ederi 1 dolar olan FETÖ insanlığın utanç vesikasıdır. Emdikleri süt burunlarından fitil fitil getirilmelidir. Bu hain örgütün izinin kazınması için müessir bir ortak akıl mutlak bir adalet müessesi sınırları kalın olarak belirlenmiş makul deliller ve de siyasi kararlılık vazgeçilmez önemdedir. FETÖ ile adalet ölçüsünde hesaplaşılmadığı takdirde nice 15 Temmuz'ların yaşanması mukadderdir. Pazarcıyla çorbacıyla değil 15 Temmuz'un ana aktörlerini siyasi ayakla birlikte melunları tek tek deşifre ederek cezalandırmak kaçınılmaz bir görevdir. Bağımsızlığımızı kıskançlıkla korumak zorundayız. Devletin ve milletin bizzat hükmü şahsiyetini fanilerle bir görmek körlük değilse bilgi eksikliğidir.
''ALMAN SİYASETÇİLERİN İPE SAPA GELMEZ SKANDAL AÇIKLAMASI...''
Alman siyasetçilerin ipe sapa gelmez ve iç siyasetlerini tahkim için yaptıkları hataları, skandal açıklamaları, yanlı ve terör örgütleriyle aynı kareye düşen sorumsuz ve sakat tavırları gözümüzden kaçmamaktadır. Almanya, yeri gelince demokrat, yeri gelince özgürlükçü, yeri gelince gelişmiş ülke pozuna bürünürken, terör örgütlerine el altından vermiş olduğu örtülemez katkı ve desteklerle de suçüstü yakalanmaktadır. FETÖ Almanya'dadır, PKK Almanya'da cirit atmaktadır. Adil Öksüz isimli teröristin Türkiye'den nasıl çıktığı, hangi yol ve vasıtalarla çıkarıldığı, kimlerle telefonlaştığı muammadır, gizemini korumaktadır.
''TEHDİT KORKAK VE BASİT İNSANLARIN MARİFETİDİR
''Adil Öksüz için Almanya'ya verilen nota son derece haklıdır. Gümrük Birliği Anlaşması ile şantaja kalkışıyorlar. Alman yönetimine sesleniyorum tehdit, korkak ve basit insanların marifetidir. Türk milleti, Almanya'nın şamar oğlanı, kum torbası, stres topu, canı sıkılınca azarlayacağı tutsak ve aciz bir yığın, kuru bir kalabalık değildir. Herkes haddini bilecektir. Türkiye Cumhuriyeti, önüne gelenin posta koyacağı, parmak sallayıp hizaya getireceği yeni yetme çadır devleti hiç değildir. Bu çerçevede MHP, dış politikada hükümet ve devletin yanındadır, Almanya'ya karşı izlenen politikaları doğru bulduğundan, samimiyetle desteklemektedir.
CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NUN TUTUKLANACAĞI İDDİASI
Bize göre ana muhalefet partisi liderinin tutuklanmasıyla ilgili polemikler demokrasi hayatımıza zarar vermekte, siyasi havayı kirletmektedir. Bilinçli, sistematik, defolu, kara bir kampanya tedavüldedir. CHP ise bundan siyasi çıkar sağlama hevesindedir. Türkiye'yi yabancı ülkelere şikayet eden Sayın Kılıçdaroğlu'nun, ortada fol yok, yumurta yokken, yalnızca Cumhurbaşkanının anlık bir beyanından anormal sonuçlar üretmesi, muhalefetin güçlenmesini kelepçeye bağlaması bize göre trajikomiktir.
''SORU CEVAP
MHP Lideri Bahçeli, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bahçeli Koray Aydın'ın MHP'den istifası ve Meral Akşener'in kuracağı partiye katılması sonrası 2019'daki adaylarının Meral Akşener olduğunu açıklaması sorulan Bahçeli ''İstifa tek taraflı bir tercihtir tercihinden dolayı saygı duymak gerekir partimiz açısından da hayırlı olmuştur. 2019'daki Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili kimlik sunan birilerinin yerine geçmenin planın yapıyor demektir'' dedi.
KILIÇDAROĞLU'NUN ''ATLET''Lİ FOTOĞRAFINA YORUM
Kılıçdaroğlu'nun atletli fotoğrafla görüntülenmesi sorulan Bahçeli, ''Buna yorum gerekmez kim neyi giyiyorsa giysin siyaseti iç çamaşır seviyesine düşürmemek lazım'' diye konuştu.Cumhurbaşkanlığı adaylığı için ''CHP'de herkes aday olabilir'' diyen Bahçeli ''Siz aday olacak mısınız?'' sorusuna ''Benim ne zaman erken konuştuğumu gördünüz ve duydunuz?'' yanıtını verdi.

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak