Tarih : 13.08.2019 - 20:52

Ortak Harekât Merkezi mi, “Müşterek Oylama Merkezi” mi?

ABD’den gelen 6 kişilik heyet ile “Müşterek Harekât Merkezi”nin kurulacağı yer hakkında keşif yapıldı ve Akçakale’de kurulması düşüncesi ağırlık kazandı. Eski Ak Parti Milletvekili Metin Külünk, “Müşterek Harekât Merkezi” için “Müşterek Oyalama Merkezi” tanımlamasını yaptı.

Ortak Harekât Merkezi mi, “Müşterek Oylama Merkezi” mi?

13 Ağustos 2019 Salı Türkiye Gündemi; özetle şöyle:

 

Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri, ABD’den gelen 6 kişilik heyet ile birlikte Müşterek Harekât Merkezi’nin kurulacağı yer hakkında ortak araştırma yaptı ve Akçakale’de kurulması öncelik kazandı. Milli Savunma Bakanlığı ayrıca ABD ile süren “Barış Koridoru” görüşmeleri hakkında da bir açıklamada bulundu ve ABD’li heyetle altyapı kurma çalışmalarına başlandığını duyurdu.

Eski Ak Parti Milletvekili Metin Külünk, “Müşterek Harekât Merkezi”ni "Ortak Oyalama Merkezi" diye tanımladı. Külünk, sosyal medya hesabından, "Müşterek Oyalama Merkezi, Şanlıurfa'ya gelmiş hoş gelmiş ama boşuna gelmiş! PKK'ya binlerce TIR silah yardımı ile yatırım yapan ABD'nin Türkiye çıkarlarına yönelik bir adım atacağına mı bizi inandıracaklar? Irak'ın kuzeyinde 90’lı yıllarda yaptıklarınız hafızamızda tazeliğini koruyor. Herkes her şeyin farkında! Dikkatle izleyeceğiz.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye meselesini çözmek için Suriye Devlet Başkanı Beşar Esat ile görüşmeyi öne sürmeye devam ediyor ama Erdoğan bir türlü yanaşmıyor o formüle. Ortadoğu’da hemen her ülkenin bir çıkarı ve o çıkara uygun da bir planı var. Türkiye’nin de bir çıkarı var elbette ki ama planı yok! Amerika ve Avrupa ülkeleri bölgede her türlü ayak oyununa girip, terör örgütleriyle dahi işbirliği yapıyorlarsa da bütün bunları diplomasi maskesi altında yapıyorlar. Türkiye ise Suriye ve Mısır başta olmak üzere komşu ülkelerinin iç işlerine karıştı. Beşar Esat için “katil” tanımlamasını yaptı. Mısır’da Sisi’ye karşı Mursi’yi savundu. Erdoğan, önceleri “kardeşim” diye hitap ettiği Beşar Esat’a “katil” dedi ve ipleri kopardı. Şimdi aynı masaya nasıl otursun ve O’nun yüze baksın?!.  Şimdi de ABD ile masaya oturup görüşüyor, bir daha görüşüyor, bir daha görüşüyor!..

 

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak