Tarih : 10.08.2019 - 20:22

TOPLUM HAMASİ NUTUKLARDAN BIKTI

Yarın mübarek Kurban Bayramı. Liderler bayram mesajı yayımladı. Erdoğan “zafer” müjdesi verdi. Kılıçdaroğlu, “hukuk” istedi. Bahçeli “beka” dedi. Akşener, “İslam âlemi”ne işaret etti. ABD ise PYD/PKK’ya 100 TIR dolusu silah ve lojistik malzemesi gönderdi.

TOPLUM HAMASİ NUTUKLARDAN BIKTI

 10 Ağustos 2019 Cumartesi Türkiye Gündemi; özetle şöyle:

 

Yarın mübarek Kurban Bayramı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve muhalefet liderleri bayram mesajı verdiler. Mesajını sürpriz bir açıklamayla süsleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ağustos ayının zaferler ayı olduğuna işaret etti ve “inşallah bu ağustosta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini daha ekleyeceğiz” dedi.

ABD, müttefik değilmiş, iki gün önce mutabık kalmamış gibi terör örgütü PYD/PKK’ya 100 TIR’a yakın askeri ve lojistik malzemesi gönderdi. Türkiye hazırlıkların tamamladı. TSK’nın Fırat’ın doğusuna operasyon yapması an meselesi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “zafer halkasına bir yenisini ekleyeceğiz” derken bu operasyonu mu işaret etti acaba? Yoksa başka bir durum mu var? Türkiye, “Güvenli Bölge”nin kurulmasını ve bölgenin kontrolünün TSK’ya devrini sağlaması da biz zaferdir. Bu, masa başında elde edilen bir zafer olur ama o zafer, en az sahada kazanılan zafer kadar önemlidir. Fakat şunu da hatırdan çıkarmamak lazım: Zafer, başarının kalıcı olmasıyla mümkündür. Afrin ya da Münbiç’e girebilirsiniz ama orada kendi stratejinize uygulayacak bir kalıcılığınız yoksa, buna zafer diyemezsiniz!

Liderler kendi meşreplerine göre bayram mesajı verdiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan “yeni bir zafer” derken; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli her zaman olduğu gibi “beka”dan dem vurdu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “hukuktaki eksikliğe” dikkat çekti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise “İslam âleminin içinde bulunduğu zor şartlara” işaret etti.

Ağustos ayında illa bir zafer olacak diye bir şart yok aslında. Toplum Erdoğan’dan zaferden ziyade istikrarı sağlamasını bekliyor! Ayakları yere basan politika istiyor! Bahçeli’den ise çarşı-pazar konusunda da konuşmasını bekliyor. Hep beka hep beka! Nereye kadar?! Kılıçdaroğlu’nun “hukuk” istemediği günlerin hasretini çekiyor vatandaş. Hele, Meral Akşener’in ifade ettiği İslam âleminin içinde bulunduğu zor şartların yerini huzura bırakmasını niyaz ediyor.  

 

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak