Tarih : 12.09.2018 - 07:34

Varlık Fonu emin ellerde!

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu'nda yer alan isimlerin belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Varlık Fonu emin ellerde!

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu'nda yer alacak isimlerin belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri ile Genel Müdürü'nün atanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre; Başkan Vekilliğine Berat Albayrak getirilirken, Yönetim Kurulu Üyeliklerine Selim Arda Ermut, Hüseyin AydınRifat Hisarcıklıoğlu, Erişah Arıcan, Fuat Tosyalı ve Zafer Sönmez atandı. Genel Müdürlüğe ise Zafer Sönmez atandı.

Varlık fonu, üzerinde en çok konuşulan ve ne olduğu fazla bilinmeyen bir fon. Türkiy'nin varlıklarını değerlendirmek ve daha yüksek fiyatla satmak maksadıyla kuruldu. Denetleniyor. Özelleştirme İdaresi varken Varlık Fonu'nun da faaliyette olması "Özelleştirme İdaresi sadece satışta rol alır. Fon ise işletip verimli hale getirir ve ondan sonra satış gerçekleştirir" deniyor. Yiğit Bulut da Fon Yönetimindeydi. Şimdi yok!

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak