Tarih : 27.05.2018 - 21:30

Pepsi, UEFA Şampiyonlar Ligi final heyecanını kutladı

UEFA Şampiyonlar Ligi sponsoru olan Pepsi, #MaçaHazırMısın sloganıyla düzenlediği etkinlikte futbol severleri bir araya getirdi. Davetliler, UEFA Şampiyonlar Ligi final maçını futbol yorumcusu Ali Ece ve Müjdat Muratoğlu moderatörlüğünde izledi.

Pepsi, UEFA Şampiyonlar Ligi final heyecanını kutladı

Pepsi, dünyanın en çok takip edilen ve en prestijli liglerinden biri olarak kabul edilen UEFA Ligi sponsorluğunu #MaçaHazırMısın sloganıyla düzenlediği etkinlikte kutladı. Futbol yorumcusu Ali Ece ve Müjdat Muratoğlu’nun moderatörlüğünde futbol meraklıları, Real Madrid’in kazandığı dünyanın en büyük spor etkinliklerinden UEFA Şampiyonlar Ligi final maçı heyecanını birlikte yaşadı.

 

Pepsi’nin müzik ve eğlence alanlarındaki eşsiz deneyimini UEFA Şampiyonlar Ligi final maçına taşıyarak gerçekleştirdiği UEFA Şampiyonlar Ligi final maçında “New Rules” parçasıyla birçok ödüle layık görülen sanatçıDua Lipa, sahaya çıkıp dünyanın her tarafında futbolseverlerin futbola olan aşklarını kutlamasına ortak oldu. Real Madrid ve Liverpool arasında oynanan ve canlı olarak dünya üzerinde 220 ülke ve bölgede yayınlanan maç Kiev şehrindeki NSC Olimpiyskiy Stadyumu’nda oynandı. PepsiCo Pazarlama Direktörü Evrim Şen, dünyanın en önemli spor etkinliğine sponsor olarak futbolu desteklemekten büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi: “Pepsi markamız ile, UEFA Şampiyonlar Ligi sponsoru olarak küresel ölçekte bir işe imza atmaktan ve futbolu desteklemekten gurur duyuyoruz. Tüm futbolseverleri buluşturan yılın en önemli etkinliğinde, futbolseverlerin coşkusunu paylaşmanın ve müziğin gücü ile futbolu buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz.” derken Ali Ece de “Her büyük maçın büyük bir hikayesi olur, bu maçın hikayesi de Liverpool’u finale taşıyan Salah’ın ilk yarıda sakatlanması oldu, Pepsi’ye bu heyecanı bize yaşattığı için teşekkür ediyorum” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

 

UEFA Şampiyonlar Ligi Hakkında

 

UEFA Şampiyonlar Ligi Finali, tüm dünyada yılın en çok izlenen spor olayı. 2017 yılında oynanan final maçı, 220'den fazla ülkede yayınlanarak yaklaşık 160 milyon izleyiciye ulaştı. Play-Off maçlarından final maçlarına kadar tüm sezonda 17 maç haftasında toplam 125 maç oynanıyor. Lig, her bir sezonda 110.000 saatlik TV içeriği sağlarken bu içeriğin izleyicileri hem bölge bazında hem tüm dünyada önemli düzeylere ulaşıyor. Canlı maç görüntülerini tüm dünyada 220’den fazla ülkeden yaklaşık 3,5 milyar kişi izlerken geçen yıl Türkiye’de de izlenme rekorları kırıyor.

 

 

PepsiCo Hakkında:

PepsiCo ürünleri, dünyanın dört bir yanındaki 200’den fazla ülke ve bölgede, tüketicilerimiz tarafından günde bir milyar kez, beğeniyle tüketiliyor. PepsiCo; Frito Lay, Gatorade, Pepsi Cola, Quaker ve Tropicana şirketlerinin sunduğunu yiyecek ve içecek portföyü ile 2017 yılında 63 milyar doların üzerinde net gelir elde etti. PepsiCo’nun geniş yiyecek ve içecek ürün portföyü, her biri yıllık 1 milyar doları aşan perakende satışına sahip 22 ayrı markanın dâhil olduğu yüzlerce yiyecek ve içecek ürününü kapsıyor.

PepsiCo’nun Fayda Gözeten Performans vizyonunun kalbinde, şirketimizin başarısının ayrılmaz bir şekilde sürdürülebilir bir dünya ile bağlantılı olduğuna dair temel inancımız yer alıyor. PepsiCo’nun toplum ve paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratan başarılı bir küresel şirket olarak faaliyet göstermesinin, satışa sunduğumuz ürün portföyümüzü sürekli geliştirmemiz, dünyayı korumak üzere operasyonlarımıza yön veren sorumluluk anlayışımız ve dünya genelinde insanları güçlendirmemiz ile mümkün olduğuna inanıyoruz.

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak