Tarih : 05.10.2018 - 11:45

Rumeli Üniversitesi, Milli Sporcu Özhan Akın ile madalya avına çıktı

Vücut Geliştirme (Fitness) Milli Takım Baş Antrenörü Özhan Akın, Rumeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi Bölümü’ne kayıt yaptırdı. Aynı zamanda üniversitenin spor antrenörlüğünü üstlendi.

Rumeli Üniversitesi, Milli Sporcu Özhan Akın ile madalya avına çıktı

Vücut Geliştirme (Fitness) Milli Takım Baş Antrenörü Özhan Akın, Rumeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Fizyoterapi Bölümü’ne kayıt yaptırdı. Aynı zamanda üniversitenin spor organizasyon danışmanı oldu.

“Üç hedefim var” diyen Akın, bu hedeflerden birinin “sporla gençleri motive etmek”, diğerinin "Rumeli Ünivrsitesi'nin adını, yöneticilerin desteğiyle spor platformunda anılır hale getirmek" bir diğerinin de “Onlarla ödül avcılığı yapmak” olduğunu söyledi. 

Rumeli Üniversitesi’nin mevcut spor merkezini büyüttüğünü bildiren Akın, Rektör Prof. Dr. Ahmet Mucip Gökçen’in kendisine her türlü kolaylığı sağladığını belirtti ve üniversiteler arası yarışmalara katılmak için hazırlıklara başladıklarını söyledi.

Özhan Akın, Rumeli Üniversitesi’nde kendisine verilen görevi layıkıyla yapıp Üniversite yönetimi ile birlikte genç sporcu yetiştirmenin gurur ve mutluluğunu paylaşacağını bildirdi.

Özhan Akın; sporun vücudu dinç tutmak, zihinsel uyanıklılığı artırmak, yaşam kalitesini artırmak, endişe ve kuruntuları azaltmak, ağır ilerleyen şişmanlığa karşı korumak, kolay ve iyi uyuma alışkanlığı vermek, fiziksel zindeliği geliştirip hayata daha pozitif adapte olmayı sağlamak gibi sayısız faydası olduğuna dikkat çekti. “Sporun en önemli özelliklerinde biri de ekip çalışmasını geliştirmesidir” diyen Akın; şu açıklamayı yaptı:

“Öğrenmeyi ve öğretmeyi kendime hayat düsturu edindim. Rumeli Üniversitesi bu iki emelimi gerçekleştirmem için bana önemli bir fırsat kapısı açtı. Bu kapıdan genç arkadaşlarımla birlikte gireceğim ve onların hem yurt içinde hem yurt dışında madalya almalarına yardımcı olacağım.”

Özhan Akın, sözlerini Rumeli Üniversitesi ile ilk aktiviteyi başlattıklarını duyurmakla tamamladı ve şu açıklamayı yaptı:

“12-21 Eylül tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan Dünya Bilek güreşi Şampiyonası hazırlıkları tamamlandı. Ülkemizde ilk defa gerçekleştirilecek olan bu şampiyonaya üniversitemiz sporcularından Engin Terzi ile katılıyoruz. Terzi’den madalya bekliyoruz.”

 

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak