Tarih : 11.09.2018 - 07:50

“İlk İşim Girişim” yarışması başladı

Çalık Holding, Yıldız Teknopark ve Yıldız TTO ortaklığında bu yıl dördüncüsü düzenlenen “İlk İşim Girişim” yarışması için başvurular başladı. ‘’Yeni Girişimler’’ ve ‘’Yeni Fikirler’’ olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecek olan yarışmanın başvuruları 7 Ekim’e kadar devam edecek.

“İlk İşim Girişim” yarışması başladı

Çalık Holding, Yıldız Teknopark ve Yıldız TTO ortaklığında düzenlenen, inovatif, topluma faydalı ve aynı zamanda ticarileşme potansiyeli yüksek olan iş fikirlerinin ortaya çıkmasını kolaylaştırmayı amaçlayan ‘’İlk İşim Girişim’’ yarışması başvuruları 7 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

Ülkemizde girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılmasını, vizyoner genç girişimcileri ortaya çıkarmayı, yenilikçi ürün ve fikirlerin ticarileşmesine fırsat tanımayı ve uluslararası pazarlarda yer almalarını teşvik etmeyi hedefleyen yarışmada finale kalan projeler 24 Ekim’de açıklanacak. Finalistler jüri önünde gerçekleştirecekleri sunumlarından önce temel girişimcilik ve sunum eğitimine katılmaya hak kazanacaklar.  

Yeni Girişimler ve Yeni Fikirler Ödüllendirilecek

İlk İşim Girişim Yarışması 2018’in kazananları iki farklı kategoride farklı ödüllerin sahibi olacak.  ‘’Yeni Girişimler’’ kategorisinde ilk 3’e giren yarışmacılar arasında birinci olan girişimci adayı 10 bin TL, ikinci 7 bin 500 TL ve üçüncü 5 bin TL ödül alacak. ‘’Yeni Girişimler’’ kategorisinin kazananları sırasıyla Yıldız Kuluçka’da kapalı, açık ve sanal ofis imkânlarına da sahip olacaklar.

‘’Yeni Fikirler’’ kategorisinde başarı göstererek dereceye giren yarışmacılar arasında birinci olan girişimci adayı 7 bin TL, ikinci 5 bin TL, üçüncü 3 bin TL para ödülü kazanacak. ‘’Yeni Fikirler’’ kategorisinde dereceye giren tüm adaylara ayrıca Yıldız Ön Kuluçka Merkezi’nde 6 ay boyunca ücretsiz ofis imkanı sunulacak.

Katılımcılar başvurularını www.ilkisimgirisim.com sitesi üzerinden online olarak yapabilecekler.

 

Çalık Holding Hakkında

Çalık Holding enerji, inşaat, madencilik, tekstil, finans ve telekomünikasyon alanlarında 31 bini aşkın çalışanı ile 22 ülkede faaliyet göstermektedir. Dünyanın çeşitli bölgelerinde süregelen faaliyetleri çerçevesinde itibarı, güvenilirliği ve güçlü finansal yapısı ile tanınan Çalık Holding başarılı ve inovatif iş modelleri geliştirmekte ve odaklandığı iş alanlarında sürdürülebilir büyüme sağlayarak ilerlemektedir.

www.calik.com

 

Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi Hakkında

YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi, bilimsel araştırmalar neticesinde ortaya çıkan buluş ve yenilikçi ürünlerin ticarileşmesi; bu ürünlerin toplumun, ülke ekonomisinin ve üniversitenin faydasına dönüştürülmesini kapsayan dinamik bir oluşumdur. Akademisyen, sanayici, girişimci ve öğrencilere hizmet veren TTO bünyesinde; Kurumsal İletişim, İş Geliştirme, Proje Destekleri, Üniversite-Sanayi İşbirliği, Fikri Mülkiyet Hakları ve Girişimcilik birimleri bulunmaktadır.  

www.yildiztto.com

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak