Tarih : 13.04.2019 - 11:40

Huawei Türkiye, yapay zeka çözümlerini tanıttı

12 ve 13 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul Grand Cevahir Hotel'de gerçekleştirilen Hosting Talk Global 2019’un Diamond Sponsoru olan HUAWEI, Sunucu İş Birimiyle etkinlikte yerini aldı.

Huawei Türkiye, yapay zeka çözümlerini tanıttı

Web hosting firmaları, bulut servis sağlayıcıları, domain kayıt firmaları, alan adı yatırımcıları, yazılım firmaları, e-ticaret yazılımı üreten firmalar, altyapı sağlayıcıları ve bireysel son kullanıcılar dahil olmak üzere hosting sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiren Hosting Talk Global 2019 katılımcıları, sektöre dair yeni fikirleri deneyimliyor, bilgi verici panellere katılıyor, sektör profesyonellerince idare edilen atölye çalışmalarına iştirak ediyorlar. Hosting Talk'ta aynı zamanda sosyal etkinliklere ve düzenlenen özel ticari network toplantılarına katılmak suretiyle çok değerli kişisel bağlantılar kurmak ta mümkün oluyor.

 

Her biri konusunda uzman 29 konuşmacının katıldığı Hosting Talk Global 2019’da sahne alan HUAWEI Türkiye Sunucu İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Ozkan Gümüş, “Huawei ürettiği akıllı çipler sayesinde sunucuların performansını sadece CPU performansına bağlı olmaktan çıkarıyor ve yeni nesil yapay zeka tabanlı çözümleri ile hosting firmaları dahil sunucu ihtiyacı olan her türlü organizasyonun gereksinimlerine en iyi şekilde cevap veriyor” dedi.

 

Bilgi teknolojisi ile karakterize edilen Üçüncü Sanayi Devrimi, dünyada dijital bir çağ açtı. Bilgi teknolojisinin ön plana çıktığı Dördüncü Sanayi Devrimi artık dünya çapında büyüyerek toplumu daha akıllı bir çağa doğru götürüyor.

 

İşlem gücü daima teknolojik gelişmenin merkezinde oldu ve Dördüncü Sanayi Devrimi'nin temelini oluşturan en önemli etmenlerden biri haline geldi. HUAWEI Sunucu portföyü, çeşitli Bulut-Uç-Cihaz senaryolarını kapsayan full-stack akıllı çözümler oluşturmak için hesaplama, yönetim, yapay zeka, depolama ve çekirdek ağ çipleri konularındaki üst düzey uzmanlığını kullanıyor. HUAWEI akıllı hesaplama ürünleri ve çözümleri, geleneksel veri merkezleri ve sektörlerin akıllı dönüşümünü harekete geçirmek için rakipsiz hesaplama gücü sunarak tamamen bağlantılı, akıllı bir dünyaya öncülük ediyor.

 

HUAWEI Türkiye Akıllı Hesaplama Hakkında

 

HUAWEI, dünyanın önde gelen global bilgi ve iletişim teknolojileri (ICT) çözüm sağlayıcılarından biridir. Yaşamı zenginleştirmek ve verimliliği artırmak amacıyla daha iyi standartlarda bir dünya düzeni hedefi bulunan HUAWEI, sorumluluk sahibi bir kurumsal şirket bilinciyle, iştirakleriyle iş birliği içinde yenilikçi bilgi toplumuna ve sanayiye katkı sağlıyor. Müşteri odaklı yenilikçi yaklaşımları ve açık iş birliklerinin yanı sıra; HUAWEI, telekomünikasyon ağları, telefon, tablet gibi cihazlar ve bulut bilişim alanında da uçtan uca ICT çözümleri sunan portfolyosuyla müşterilerine çözümler sunuyor. HUAWEI’in dünya çapındaki 180 bin çalışanı; telekom operatörleri, işletmeler ve tüketiciler için maksimum değer yaratmayı hedefliyor. HUAWEI’in ICT çözümleri, ürünleri ve servisleri 170 ülkede ve bölgede dünya nüfusunun üçte birinden fazlasına hizmet sunuyor. 1987 yılında kurulan HUAWEI, çalışanlarının sahibi olduğu özel bir şirket olarak faaliyet gösteriyor.

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak