Tarih : 07.05.2018 - 14:47

Teknolojinin kadınları yarışıyor

Türkiye’de teknoloji alanında başarı hikâyelerine imza atan kadınları ortaya çıkarmak için Microsoft Türkiye ve KAGİDER iş birliğiyle (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) 2016 yılında hayata geçirilen ve 2017 yılında Aydın Doğan Vakfı’nın da desteklemeye başladığı  ‘Teknolojinin Kadın Liderleri’ yarışması için başvurular uzatıldı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmaya katılacak olan kadın girişimciler ve liderler 18 Mayıs 2018 tarihine kadar internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecek.

Teknolojinin kadınları yarışıyor

Teknoloji alanındaki başarı hikâyeleriyle tüm kadınlara ilham veren Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması’nın başvuruları 18 Mayıs’a kadar uzatıldı. Geleceği şekillendiren teknoloji sektöründe dünyayı güçlendirecek inovasyonlar üretilmesi konusunda cinsiyet eşitliğinin önemine inanan Microsoft ile girişimci kadınları ve kadın istihdamını destekleyen çalışmalarla kadınların ekonomik ve sosyal yaşamdaki konumunu güçlendirmeyi amaçlayan KAGİDER, “Teknoloji’nin Kadın Liderleri” yarışmasını üçüncü kez düzenliyor. Teknoloji alanında başarı hikâyelerine imza atan kadınları ortaya çıkarmak için düzenlenen yarışma, kız çocukların eğitim yoluyla güçlenmesine odaklanan Aydın Doğan Vakfı ile de destekleniyor.

Programa başvurular 9 ayrı kategoride yapılabiliyor. Kadın girişimciler ve liderler, 18 Mayıs 2018 tarihine kadar https://www.microsoft.com/turkey/teknolojininkadinliderleri/default.aspxsitesindeki formu doldurarak yarışmaya katılabilecek.

Girişimci kadınlar 9 ayrı kategoride yarışacak

Teknolojinin Kadın Liderleri yarışması, ortaokul ve lise öğrencilerinden profesyonel yöneticilere kadar her yaş ve meslek grubundan kadınların katılımıyla birbirinden özel ve ilham verici başarı hikâyelerinin gün yüzüne çıkmasını sağlıyor.

Geleceğin Teknoloji Yıldızı Adayı, Genç Teknoloji Yıldızı, Bilişimde Fark Yaratan Kadın Lider, Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi, Yılın Başarılı Kadın Yazılım Geliştiricisi, Yılın Başarılı Kadın CIO’su, Engelleri Aşan Kadın, Yılın Bilim Kadını ve bu yıl Yeni Teknolojilerle Fark Yaratan Kadın Lider kategorilerinin yer aldığı yarışmada ödüller, 18 Mayıs 2018 tarihinde Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleşecek olan tören ile sahiplerini bulacak.

 

Başvuru için: https://www.microsoft.com/turkey/teknolojininkadinliderleri/Basvuru.aspx

 

 

Microsoft hakkında:                

Microsoft, tüm bireylerin ve kurumların daha fazlasını başarması için onlara güç katmayı amaç edinmiş bir teknoloji şirketidir. Faaliyet içerisinde olduğumuz tüm ülkelerde yerel fırsatlar yakalamak, iktisadi büyüme ve etki yaratmak üzere çalışıyoruz. Stratejimiz, akıllı bir bulut ve akıllı uç nokta teknolojileri için yapay zekâyla donatılmış sınıfının en iyisi platformlar ve üretkenlik hizmetleri oluşturmaktır.

1975’de kurulan Microsoft bugün dünya çapında 190 ülkede, 124 bin çalışanıyla faaliyet göstermektedir.  Geniş bir yelpaze içinde geliştirdiğimiz, lisanslandırdığımız ve desteklediğimiz yazılım ürünleri, hizmetleri ve cihazlarıyla insan hayatına yeni fırsat ve kolaylıklar sunarken değer katıyoruz. Platformlarımız ve araçlarımızla küçük işletmelerde üretkenliği, kurumlarda rekabet gücünü ve kamu sektöründe verimliliği artırmaya yardımcı oluyoruz. Bu teknolojiler girişimcileri desteklemek, eğitim ve sağlıkta daha iyi sonuçlar elde etmek ve insanlara yeni beceriler kazandırmak için de yardımcı olmaktadır.

 

Aydın Doğan Vakfı hakkında:

Aydın Doğan Vakfı tarafsız ve doğru bilginin ulaşılabilir olması, toplumun sorunlarını özgür ve adil bir biçimde çözümleyebilmesi, eğitim ve kültür düzeyinin artırılması için yatırımlar yapılması ve buna yönelik çalışmaları desteklemek amacıyla 1996 yılında kurulmuştur. Öncelikle kız çocuklarının eğitimi ve güçlenmesi konusu olmak üzere; eğitim, kültür, kamu sağlığı, bilimsel araştırma, spor ve ekonomi alanlarında toplumun bilgi birikimini artıracak yatırımlar yapmayı ve bu alandaki çalışmaları desteklemeyi amaçlayan Vakıf, tüm çalışmalarında genç kızların eğitim yoluyla güçlenmesi konusunu odağına alarak faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

 

KAGİDER hakkında:

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), girişimcilik yoluyla kadının güçlenmesini hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur. Kadının sadece ekonomik olarak değil politik ve sosyal olarak da güçlenmesini hedefler. KAGİDER kadın girişimciliğini, kadınların eşitsiz ve dışlanan toplumsal konumlarının değişmesi ve bu sayede ekonomik güçlenme ile kadın güçlenmesini sağlayacağı için destekler. Kadın girişimcilerin sağlayacağı faydalar, kadınların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına katkı verecektir.

 

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak